Chcete číst recenze dřív než ostatní? Chcete exkluzivní obsah? Sledujte nás na Hero Hero!

Recenze: Prehistoric Junior – balancující dinosauři

prehistoric-junior-15

Dinosauři jsou prý nemotorná stvoření. Jen tak tak se pohybují po zemi a jakákoliv složitější pohybová činnost by jim prý dělala problémy. A tak se nás rozhodli ve společnosti Bonaparte vyvést z omylu a přináší nám svoji novou deskovou hru Prehistoric Junior.

Jedná se o balanční hru zabalenou ve velké plechovce. Na jejím víku vidíme hravé postavičky dinosaurů přesně v té samé dřevěné podobě, jako je najdeme uvnitř. Nahoře celý obsah přiklápí pěnový kryt. Hned pod ním je masivní zemská deska ze dřeva. Na výšku má téměř centimetr a z jedné strany je vystlaná pěnou. Díky tomu bude držet mnohem lépe ve chvíli, kdy hráči začnou připravovat partii. Na stůl postaví dva kužely, dřevěné podstavce, a na nich vyváží na šikmých rozích samotnou zemskou desku. Někde kolem pak hráči rozestaví figurky dinosaurů i jejich vajíček. Všechny tyto dílky čekají na svoji příležitost, až budou moci obydlet zatím prázdnou desku.

Hráč si může vybrat libovolnou postavičku z nabídky a postavit ji na desku tak, aby se nepřevážila. Pokud udělá chybu a některá z figurek spadne (i když třeba deska vydrží), hráč okamžitě prohrává kolo. Poté je na čase znovu vše vrátit do výchozího stavu. Ten, kdo udělá v pěti kolech nejvíc chyb, prohrává.

prehistoric-junior-04

Figurky není možné stavět na sebe, ale pouze jednoho dinosaura vedle druhého. Z hlediska umístění ale jinak neexistují žádná omezení. Hráč sám musí poznat a odhadnout vyvážení desky. Díky tomu se děti nenápadným způsobem učí fyzice. Pravidla doporučují, aby toho rodiče využily k vysvětlení základů fyziky.

Kdykoliv se hraje nová partie, hráči umístí podpůrné kameny trochu jinak. Tím se jednotlivé partie odlišují a nestačí umisťovat figurky na stejná místa. Samozřejmě si sami můžete obohatit zábavu o další pravidla – losování figurek z přiloženého sáčku nebo házení kostkou (která ale součástí hry není). Fantazii se meze nekladou a s touto plechovkou si můžete užít spoustu další zábavy, i když se nebudete řídit pravidly.

prehistoric-junior-01

Svým jednoduchým pojetím je Prehistoric Junior čistě dětskou zábavou. Děti velmi opatrně zkouší stavět figurky a učí se, kde mohou a kde to prostě nejde. Tyto zkušenosti se jim hodí. Velikosti jednotlivých figurek se liší a umisťování malých vajíček a hromádek hlíny je o dost jednoduší, než postavení tyranosaura.

Děti se samozřejmě kromě fyziky učí také základy motorických dovedností a šikovnosti. Figurku nesmí pouštět z výšky, ale opatrně ji položit a to na úplně přesné a správné místo. Tím hra učí současně i troše trpělivosti.

prehistoric-junior-08

Hra samotná není nic nového. Jedná se o náplň, kterou jsme tu už měli mnohokrát a v různých podobách. Tentokrát je to úplně nejzákladnější pojetí. To ale současně znamená, že právě dětem je tento box velmi dobře přístupný. A to už od nějakých pěti let, kdy mohou svoje první umisťování opatrně zkoušet. Samozřejmě za asistence rodičů.

Zpracování rozhodně tvůrci nepodcenili. Pěkné figurky polepené barevnými postavičkami dinosaurů vytváří příjemné prostředí všem dětem. Kvalita provedení ale je vidět především na samotné desce, která díky měkkému povrchu dobře drží balanc a není náchylná k rychlým změnám. Díky ní je právě opravdu samotná hra předvídatelná.

prehistoric-junior-13

Prehistoric Junior je dětskou hrou, která prověří pevnou a přesnou ruku. Balancování s každým novým kamenem je napínavější. Děti to samozřejmě baví, ale jedná se pořád o stejnou náplň. Proto sice hra pobaví na začátku, ale čím víc ji budete hrát, tím méně budete mít chuť se k ní vracet. Především malým dětem se časem Prehistoric Junior ohraje. To ale nemění nic na tom, že do té doby skýtá skvělý učební nástroj.

Recenze: Prehistoric Junior – balancující dinosauři
Prehistoric Junior položí před hráče vrávorající desku usazenou na dvou kůlech. Její pevnost je vždy otázkou, takže při pokládání nového dinosaura si musí hráč dávat dobrý pozor. Celé je to zaměřeno mnohem víc na děti než dospělé. Hra je opravdu hodně jednoduchá, ale s tím se vážou také problémy se znovuhratelností. Prehistoric Junior ale rádi doporučíme všem dětem, které mají rády dinosaury a chtěly by si potrénovat svoje šikovné prsty a dobrý odhad.
Klady:

+ výborně provedená deska
+ dřevěná hra
+ u malých dětí trénuje základní schopnosti a chápání fyziky
+ rychlá hra
Zápory:

- ohraje se
- nic originálního
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Temné znamení by měl poslechnout každý