Chcete číst recenze dřív než ostatní? Chcete exkluzivní obsah? Sledujte nás na Hero Hero!

Recenze: Sentinels of the Multiverse Wrath of the Cosmos

sentinels-of-the-multiverse-wrath-15

To se tak vypořádáte se vším, co vaše planeta může nabídnout. Všichni padouši jsou za mřížemi a vypadá to, že konečně zavládne mír. Jenže pak se stane něco, co by vás ani v nejčernějším snu nenapadlo – spikne se proti vám vesmír! Svoji zlobu převede do podoby několika vyslanců, kteří mají za úkol vymazat vaši planetu z prostoru galaxie. Co jste komu udělali?

Možná to je jen tím, že lidská planeta vystrčila růžky a jiní se bojí o svoji moc. Strach naštěstí neměla designérská trojice Badell, Rebottaro a Bender, kteří vytvořili pro svoji úspěšnou karetní hru Sentinels of the Multiverse nové rozšíření s titulem Wrath of the Cosmos. Novinka má na sobě letopočet 2015 a tím se řadí mezi ty nejčerstvější rozšíření této hry. Vyšla samozřejmě v produkci společnosti Greater Than Games, stejně jako všechny ostatní boxy.

sentinels-of-the-multiverse-wrath-07

Na víku najdeme náznak karetní náplně, kde jsou nejen hrdinové, ale i jejich noví protivníci. A uvnitř krabice se ukrývá hromada nových karet, které patří do šesti oblastí – jsou tu dva hrdinové a jejich čtyři nemesis. A nechybí ani nová prostředí, která hráče zavedou na cizí planety a do jejich metropolí.

 

Nové rozšíření ale tentokrát není jen do počtu. Předvádí totiž zajímavé nové nápady, které jej řadí v hodnocení velmi vysoko. A ty přichází na obou stranách. Nejdříve si povíme o hrdince Sky-Scraper, tedy Mrakodrap, která má neviděnou schopnost měnit velikost. V důsledku hraných karet pak může měnit velikost, s ní ale také svoji kartu postavy a tedy pochopitelně i schopnosti. To přináší opravdu skvělé možnosti taktiky a hráč si roli této hrdinky opravdu užije.

sentinels-of-the-multiverse-wrath-11

Ale zajímavý je i Captain Cosmic, který má k dispozici takzvané konstrukty. Jeho síly umí vytvářet předměty, kterými sám útočí nebo pomáhá svým parťákům v týmu. Právě týmový efekt tu je velmi viditelný a znamená, že oba hrdinové jsou skvělí a budete s nimi hrát opravdu rádi.

To ale neznamená, že by na opačné straně opony měli být jen diváci. Bojovníci v řadách padouchů totiž přináší také těžké zbraně. Tou nejvýraznější je Kaargra Warfang, která má dva balíčky. A zatímco jeden bude ležet na tradičním místě a vychrlí každé kolo na hráče nějaké nepříjemné překvapení, druhá hromádka leží uprostřed spolu s dalšími dvěma kartami – koloseem a diváky. Oba balíčky spolu reagují a připraví hráčům řadu záludností.

sentinels-of-the-multiverse-wrath-13

 

A to všechno v opravdu jedinečném způsobu, který v této hře nemá obdoby. Mohli byste asi mít obavu, že bude tato mechanika příliš náročná na manipulaci s kartami. A tady se strach částečně naplní, protože ovládání tohoto padoucha je dost komplexní. Na druhou stranu jeho jedinečnost gladiátorské arény je tak výrazná, že mnoho hráčů to je ochotné překousnout.

Ale ani ostatní padouši nezůstávají úplně v pozadí. Každý přináší něco svého, ať už Progeny s jeho toxickými útoky a armádou scionů nebo Infinitor s jeho útokem na psychiku hrdinů. Poslední v řadě je Deadline, který neustále manipuluje balíčky hráčů. Všechny postavy zla jsou zajímavé a přináší svůj zase mírně odlišný přínos do partie.

sentinels-of-the-multiverse-wrath-14

 

Wrath of the Cosmos je vynikajícím rozšířením, které nepřináší jen víc všeho. Přináší i nové nápady, což je třeba ocenit. U takovéto hry s několika existujícími rozšířeními je těžké udržet laťku a tady se ji podařilo autorům přeskočit. Spolu s Shattered Timelines se rozhodně jedná o nejzajímavější rozšíření, které rozhodně má právo na existenci v galaxii Sentinels of the Multiverse.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorChristopher Badell, Paul Bender, Adam Rebottaro
IlustraceAdam Rebottaro
VydavatelGreater Than Games, LLC
Rok vydání2015
Počet hráčů2 - 5
Herní doba60
Minimální věk13 and up
Jazyková závislostExtensive use of text - massive conversion needed to be playable
(4 voters)
KategorieExpansion for Base-game, Card Game, Comic Book / Strip, Fighting
MechanismyCooperative Game, Hand Management, Variable Player Powers
RozšířeníSentinels of the Multiverse: 5th Anniversary Foil Villain Collection, Sentinels of the Multiverse: Captain Cosmic Promo Card, Sentinels of the Multiverse: Dice Tower Kickstarter Promo Pack 2016, Sentinels of the Multiverse: Oversized Villain Cards, Sentinels of the Multiverse: Sky-Scraper Extremists Promo Cards, Sentinels of the Multiverse: The Prime Wardens Promo Pack, Sentinels of the Multiverse: The XTREME Prime Wardens Promo Cards, Sentinels of the Multiverse: Tormented Ally Infinitor Promo Card, Sentinels of the Multiverse
RodinaGame: Sentinel, Theme: Superheroes

Více o hře.

Recenze: Sentinels of the Multiverse Wrath of the Cosmos
Sentinels of the Multiverse: Wrath of the Cosmos je krabička, která s sebou přináší novou šanci pro hrdiny, aby ukázali svoje kvality. A nezáleží na tom, jestli využijete skvělé nové nebo některé své oblíbené ze starších boxů, boj s přicházejícími padouchy bude opět zajímavý. Nový mechanismus gladiátorské arény, která má svůj vlastní druhý balíček, přinese skvělé zážitky. Současně ale působí komplikovaně, což může některé hráče odradit. Celkově je ale Wrath of the Cosmos možná úplně nejlepším rozšířením pro svět Sentinelů.
Klady:

+ nové mechaniky velikostí
+ gladiátorská aréna
+ všechny nové postavy jsou zajímavé
+ více variability pro skvělou hru
Zápory:

- možná až příliš složitá postava Kaargra Warfang
4.5
Prozkoumávejte dál
Recenze: Famous Forehand – tenisová hra do kapsy