Staňte se králem silnic v deskové hře Street Kings, právě na Kickstarteru!

Máte rádi rychlá a drahá auta, jejich tunění a nelegální závody? To vše vám může nabídnout desková hra Street Kings, jejíž kampaň právě běží na Kickstarteru.

Tato karetní hra je určena pro 2 – 4 závodníky s herní dobou mezi 1 – 2 hodinami. Cílem hry je jako první prohnat svoje auto cílovou páskou a stát se králem silnic, tak že získáte 7 zlatých trofejí.

pic2846609

Hra se hraje v následujících čtyřech fázích:
1. fáze: První hráč vybere délku trasy, která se v tomto kole pojede.

2. fáze: Hrači mohou ve svém tahu zahrát jednu z následujících akcí:
– koupit si auto,
– vytunit si svého miláčka,
– najmout posádku,
– instalovat nitro,
– vybrat 1 ze 2 lokací závodu,
– vystavit své auto na přehlídce a získat peníze,
– kvalifikovat se na závod.

3.fáze: Samotný závod závisí na vybraných kartách lokací, na niž jsou různé kombinace symbolů. V potaz se berou symboly vylepší či posádky na kartách, které jste mohli získat během předchozí fáze. Každý závodník obdrží trofej a finanční odměnu závislou na cílové pozici, dle toho kolikátý dojel.

4. fáze: Úklid. Posune se žeton prvního hráče a herní plocha se vyklidí a závod může začít znovu.

pic2846608

Součástí hry je herní plán, 180 karet aut, různých vylepšení, členů posádky a lokací. Každý hráč má k dispozici oboustrannou hráčskou desku. Musím říct, že všechny komponenty vypadají graficky velmi povedeně a dle videa, v němž je nastíněno hraní hry to Street Kings opravdu sluší a vypadá hratelně. Jako výhodu rozhodně vidím v jazykové nezávislost, proto přístupnost hry ještě více roste.

Jak to na Kickstarteru bývá, jsou dostupné i nějaké ty bonusy navíc. Každá hra například bude obsahovat bonusové rozšíření „The Police expansion“. Dle stanovených milníků má Steet Kings poměrně vysoké ambice, při dosažení patřičné částky přidá do základní hry dalších 10 karet nových aut. Například při překročení částky $30 000 by bylo možné hru zpřístupnit až pro 6 hráčů.

pic2846604

A kolik tahle sranda stojí? Při zabackování od $45 je možné získat plnohodnotnou verzi hry a v ceně je zahrnuto i poštovné. Hra by se na váš herní stůl měla dostat v červenci tohoto roku.

Více informací a výše zmíněné video naleznete na stránce projektu.

Konec projektu: 12. února 2016

Kampaň na Kickstaretu: https://www.kickstarter.com/projects/boardtodeath/street-kings-boardgame

Prozkoumávejte dál
Vánoční poradna – Rodinné hry