Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

TOP 3 hry česky – léto 2019

Které hry v češtině jsme recenzovali v posledních třech měsících a zanechali v nás dodnes hluboké dojmy? Do výběru jsou zahrnuty recenze vydané mezi 1. červencem a 30. zářím 2019.

Tentokrát náš výběr vyšel ve prospěch složitějších her, ale kromě nich se do výběru vešla i jedna zajímavá párty hra.

1. Gloomhaven (Albi)

Gloomhaven nepatří mezi ty nejlevnější investice, které můžete do svojí zábavy provést. Odvděčí se vám ale neuvěřitelně trvanlivou zábavou plnou vylepšování postav a napínavých scénářů. Hráči musí spolupracovat, alespoň na úrovni drobných taktických domluv. Hlavní zbraní zůstává variabilita, protože neustále budete bojovat s jinými protivníky a můžete nakupovat z ohromujícího množství předmětů. Gloomhaven je hra, která svým rozsahem nemá momentálně obdoby.

Recenze: http://www.deskovehry.com/recenze-gloomhaven-nekoncici-dobrodruzstvi/

 

2. Narcos (ADC Blackfire)

Narcos je hra, která hodnocením nedělá žádnou ostudu vysoce hodnocenému seriálu. Jedná se o parádní dárek pro každého, kdo má rád příběh Pablo Escobara. Ale i pokud se vám zatím televizní seriál vyhýbal, máte jinou motivaci: Narcos je totiž hlavně vynikající hra, která funguje i nezávisle. Nabízí skvělé téma i napětí, jen může zůstat na stole o kapku déle, než by bylo vhodné. To je ale také jediná drobná výtka, která nemůže změnit nic na skutečnosti, že Narcos je vynikající zábava.

Recenze: http://www.deskovehry.com/recenze-narcos-deskova-hra-zemedelcem-v-jizni-americe/

 

3. Zasni se (ADC Blackfire)

Zasni se! vypráví příběh jednoho snu, ve kterém vždy máte na výběr několik cest. A přesto je první krůček určený náhodou, která současně zaručuje, že sny budou neustále trochu jiné. Partie jsou o spolupráci všech účastníků, kteří se musí na hru soustředit. Musí totiž být schopni odvyprávět sen ještě jednou a právě podle úspěšnosti vzpomínání jsou ohodnocení na stupnici. A to je celkový úspěch týmu. Zasni se! je vynikající hrou.

Recenze: http://www.deskovehry.com/recenze-zasni-se-sdilene-sny-jsou-nejlepsi/

 

Brzy vydáme také seznam tří našich nejoblíbenějších her recenzovaných v původním anglickém znění.

A jak dopadne soupeření předvánočních novinek? Bude to napínavé!

Prozkoumávejte dál
Poradna: Nejlepší stolní hry pro školáky pro podzim 2019