Už rok nejste sami, ale s deskovými hrami!

Přejeme krásné odpoledne všem našim čtenářům. Dnes je to právě rok, co začal fungovat náš barevný server o deskových hrách. Za tuto dobu jste si u nás mohli přečíst přes 400 nejrůznějších článků, z toho bylo celkem 270 recenzí od 62 nejrůznějších českých společností. I to dokazuje, že zájem o deskové hry u nás neustále roste.

Nad laťku 90 % se vyšplhalo za tu dobu 27 her.

Nejúspěšnější byla trojice Le Havre, Agricola a rozšíření Pandemicu: Nové hrozby s 96 %.

Těsně je následují Space Alert: Vzdálené horizonty s 95 % a také Dominion, Arkham Horror a Through the Ages s 94 %.

93 % získal kooperativní Pandemic. ale také hvězdný Dixit, Ušáci a paroháči a rozšíření Dominionu: Intriky.

Dvanácté až sedmnácté místo obsahuje nejen novinka, jejíž vydání jsme si připravili právě na výročí našeho serveru – Stronghold, který získal také velmi dobrých 92 %, ale také Activity: Original, Space Alert, hrdinská hra naruby Vládci podzemí, Mořeplavci, rodinná Doba kamenná

Těsně nad hranici, tedy na 91 % se vyšvihla karetní hra Dobyvatelé vesmíru.

Další hry, které se dočkaly devadesátky: Evoluce v krabici, Fluxx, Formula D, Galaxy Trucker, Jambo, Mecanisburgo, Vikingové, Vysoké napětí, Wings of War.

Přitom těsně pod branami skončily takové hitovky, jako je 20. století (87 %), Fauna (88 %), Agricola: Sedláci z blat (89 %), Fantastát (86 %), Notre Dame (86 %) nebo Ticket to Ride: Europe (89 %). A samozřejmě mnozí další, kteří se do tohoto seznamu nedostali.

Doufejme, že půjdou v jejich šlépějích i další. Můžeme Vám prozradit, že hned několik z těch, které v redakci v současné době testujeme k tomu má více než dobře našlápnuto!

V současné době připravujeme několik drobných úprav a vylepšení v oblasti recenzí, které ještě obohatí snahu o vyvážené, objektivní a podrobné hodnocení všech deskových her, o nichž si na našich stránkách můžete přečíst. Pokud vás zajímá, které všechny to jsou, mrkněte do našeho KATALOGu.

Děkujeme za Vaši důvěru, snad jste se u nás dozvěděli i nějaké nové informace. Doufáme, že s námi budete i nadále a dočkáte se tak i druhých narozenin serveru DeskoveHry.com!

Už rok nejste sami, ale s deskovými hrami!
Klady:
Zápory:
  1. Všechno nejlepší k tvým dnešním prvním narozeninám, přeji Ti hlavně hodně čtenářů pro které budeš pořád tak skvělým průvodcem ve světě deskových her.

  2. Děkujeme za přání, moc si ho vážíme a doufáme, že ani v druhém roce existence nezklameme a budeme se ještě zlepšovat..

  3. Taky bych chtel poblahoprat k prvnimu roku a podekovat za tak hutny prisun recenzi. Zajimalo by me, kolik vase redakce cita clenu? Prece jen recenze skoro kazdy den, nad tim zustava pomalu rozum stat:D Jedinou malou vytku bych mel k hodnoceni. Prijde mi, ze vetsina hero dosahuje velmi vysokeho hodnoceni. Mozna bych udelal jen stupnici od 1 do 10 a temi desitkami bych opravdu setril na ty nejvetsi skvosty. V tech procentech se to tak nejak slije do jednoho pytle kolem 90%. Proste bych se nebal pouzit i prisnejsi metr. Jinak maji ale clanky vybornou kvalitu. Casto s dobrymi napady a pripominkami,

  4. Díky za pochvalu i připomínky. Vezmu to pěkně popořadě.
    Redakce čítá 2,5 člena s tím, že jsme teď kvůli zkouškovému období museli trošku omezit novinkové články, což odnesly nominace na Spiel des Jahres a několik dalších drobných novinek. Jakmile všechno ustane, tak je postupně je budeme doplňovat a rozjedeme znovu seriály Ke stažení a Dětskýma očima. Rád bych obnovil i rozhovory, které byly určitě zajímavým zpestřením.
    Co se týče hodnocení, tak jsme se na tomto systému shodli s Jirkou Mikolášem – za každou hrou stojí tolik práce, úsilí a snahy, že si alespoň těch 40 % zaslouží. Diferenciace v rámci procent se může zdát příliš jemná, ale když je ze tří složek, tak si myslím, že je dobře vypovídající.
    Připravujeme ale ještě úpravu hodnocení, která bude online zhruba do měsíce a která zpřísní hodnocení a především umožní porovnávat hry alespoň trochu v rámci kategorií…

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Final Score

Prozkoumávejte dál
Recenze: Via Appia – všechny cesty vedou do Říma