Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Vánoční poradna – Hráči

Dospěli jsme společně k části poradny, kdy je třeba vybrat dárek pro hráče. Na internetu určitě najdete spousty doporučení, jaké hry koupit i těm nejzažranějším hráčům. Ale ruku na srdce, každý hráč ví, jakou hru, tedy hry, nutně potřebuje. A situace, že koupíte eurovkáři nějakou ameritrashovou rubačku nebo wargamerovi barevnou rodinou kooperativní hru, může způsobit nejeden předstíraný úsměv u vánočního stromku. Pokud jste minulé větě vůbec nerozuměli, nevěšte hlavu (ve stručnosti je to něco jako koupit sparťanovi slávistickou šálu). Zkusíme spolu najít něco, co ocení každý hráč bez ohledu na deskoherní vyznání.

 

Wishlist – Seznam přání

Pokud má váš obmyšlený/á účet na nějakém deskoherním serveru a vyznáte jeho přezdívku, často si můžete prohlédnout jeho seznam přání. Tam se nacházejí hry, které by si přál. To může pomoci s tím, pokud mu chcete opravdu hru. Je tu ovšem jisté riziko, že si seznam neaktualizuje a mohou v něm být hry, které už má. Takže tady doporučuji trochu opatrnosti.

wishlist

Kostky

Ať již obyčejné šestistěnné kostky, více i méněstěnné, velké, malé, dřevěné, plastové, kovové. Kostky se nachází ve značném množství her, často se jedná o klasické šestistěnné kostky. Ale co má většina her s kostkami společné, je to, že v nich bývá kostek málo. Neustále se předávají a minimálně 30x za hru se po nich někdo ptá. Když je možnost hrábnout do šuplíku a vytáhnout sadu kostek pro každého, rozhodně to přidá k zažitku ze hry.

play-glass-color-colorful-bead-art-1087636-pxhere.com

Dice tower – věž na kostky

S kostkami souvisí dice tower. To je prostě věž, do které shora hodíte kostky, ty se sklouznou po několika nakloněným plošinách a dole vypadnout do připraveného prostoru s výsledkem. Na první pohled to možná vypadá jako úplný nesmysl, ale pokud máte menší stůl a házením na plán si neustále shazujete komponenty, případně máte menší děti, které neumí pořádně hodit (nebo naopak hází až moc), tuhle vychytávku oceníte. Vybírat navíc můžete z nepřeberného množství vzorů, druhů a velikostí, takže se může jednat i o vkusný bytový doplněk.

98_productpiccrystaltwister

Herní podložka – playmat

Herní podložku možná budete znát z pokeru. Býval to většinou kus látky, který se dal na stůl a na něm se hrálo. V deskoherním světě se často používají ke hraní karetních her. Dnes se dělají z podobného materiálu jako moderní podložky pod myš. Dá se srolovat, karty po něm většinou nekloužou. Dají se sehnat v mnoha variantách a velikostech. Některé mají předtištěné rozložení karet pro konkrétní hry, jiné jsou jen barevné, případně s nějakým obrázkem. Je to jedna z těch věcí, které nepotřebujete, dokud je nemáte.

PlayMats_NEW-e1501865236143

Deskoherní akce

Dnešní +1 je deskoherní akce. Vyšlete svého hráče nebo pokud jste třeba hrající pár či rodina vyrazte společně na deskoherní akci v roce 2018. Každý rok se jich koná více a více. Jsou akce tématicky zaměřené, zacílené na hráče, jiné vhodné pro rodiny s dětmi. Jsou vícedenní i jednodenní. Prostě výběr je pestrý. Buď máte nějakou za sebou a můžete se vypravit znovu nebo zkuste nějakou novou. Na takových akcích se nemusí bát ani introverti. Budete mezi svými, stejně postiženými, hráči a při hře se nakonec ostych překoná.

Gen Con games ACA 8-19

Prozkoumávejte dál
Rádce: Deskové hry od Ježíška 2014 – kvízové a party hry