Vlaada Chvátil a Vladimír Suchý představují své nové deskové hry

Začneme informacemi, které jsou známy již delší dobu – český designér Vláďa Chvátil v průběhu letošního roku vytvořil z větší části karetní hru Bezva finta (anglicky Sneaks & Snitches), kterou před dvěma týdny vydala v české verzi firma DinoToys (můžete se již brzy těšit na recenzi).

Všeobecně známý je také fakt, že se veletrh Spiel v Essenu dočká oficiálního uvedení rozšíření úspěšné kooperativní sci-fi hry Space Alert. Nová krabice nese podtitul Vzdálené horizonty a očekává se od ní mnoho novinek. Nejzásadnější je RPG vývoj postavy, díky němuž si mezi jednotlivými misemi budete moci vylepšovat svého odvážného hrdinu. Už jen tato samotná novinka by měla zaručit naprosto odlišný herní zážitek a to nemluvíme vůbec třeba o nových těžších nepřátelích.

Ale teď už k novinkám, které jsou ještě žhavé, jak je v posledních hodinách pilně kuli v dílně Czech Games Edition. Pod první z nich je podepsán Vladimír Suchý, český autor her Šestiměstí nebo úspěšné loňské Loděnice. Jeho nová hra s názvem 20. století (20th Century) bude opět obsahovat složitější herní mechanismus, čemuž odpovídá věkové doporučení od 13 let. Zahrajete si ji minimálně ve třech hráčích a vaším úkolem bude vyvinout prosperující zemi, která nebude znečištěná odpadky ani žádnými chemikáliemi. 20. století se odehrává v šesti kolech a slibuje napínavou zábavu a krabici plnou krásných komponent.

Na závěr jsme si pak nechali lahůdku opět od Vládi Chvátila. V anglickém jazyce nese jméno Travel Blog a představuje rychlou hru o cestování. Podobně jako ve Fauně Friedemanna Frieseho (se kterou bude určitě Travel Blog často srovnávaný) se zde snoubí vzdělávací a zábavný element do naprosto jednoduchého konceptu. Hráči budou muset strategicky využívat finanční prostředky pro pohyb po světě, ale zároveň musí prokázat dostatečné vědomosti o některých ze stovky zemí.

Distribuci obou novinek si v zahraničí vezme na starost firma IELLO, navíc u Travel Blogu bude podporována ještě klasickým partnerem CGE – Z-Man Games.

Zdroj obrázků: boardgamegeek.com

Vlaada Chvátil a Vladimír Suchý představují své nové deskové hry
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Dominion Tour se chýlí ke konci