Žáby, hobiti, fotbal i vyprávění od dalších vydavatelství

Včera jsme se podívali na bohaté novinky od vydavatelství Albi a MindOK. Ovšem ani další české firmy nezahálejí a připravili na léto novou zábavu. Firma MWE, která má na svědomí český prodej skvělé karetní hry Fluxx (o EcoFluxx si již brzy zasoutěžíme) připravila českou hru s názvem Pyramidy a vlajky. K jejímu hraní je však třeba také sestava speciálních pyramid. Kompletně pyramidovými hrami se již brzy budeme zabývat v pravidelném seriálu.

Granna, která se zaměřuje především na dětské hry, přivedla na český trh pěkně zpracovanou hru se žábami s názvem Hop!. I na její recenzi se můžete v následujících týdnech těšit.

Na závěr jsme si nechali vynikajícího nezávislého českého designéra her, Jirku Mikoláše a jeho fotbalovou hru vydanou u příležitosti právě ukončeného Mistrovství světa. Jedná se o karetní hru s názvem Goal! Game, která v základním balení nabídne dva týmy s možností dokoupit další země ve zvláštních balíčcích.

Firma ADC Blackfire již dříve uvedla na trh české vydání zábavné párty hry Jungle Speed, jejíž recenzi si pro vás již chystáme, a vyprávěcí hru DixIt, která získala nedávno ocenění Hra roku (Spiel des Jahres).

Fantasyobchod těží dále ze své spolupráce s polským producentem deskovek, firmou Wolf Fang a nabízí všem krásně zpracované RPG s prostým názvem 7 (Seven).

Literární fantasy nakladatelství Straky na vrbě připravilo druhé vydání pozoruhodné karetní hry Hobiti (recenze Hobitů). O jeden kus si již ve čtvrtek budete mít možnost zasoutěžit.

A nakladatelství Altar zahájilo úpravu rozšíření pro deskovou hru Vládi Chvátila Proroctví jeho prvním rozšířením s názvem Dračí říše. Tato verze již je hratelná s poslední verzí Proroctví.

Prázdniny se díky všem zmíněným nestanou nudou bez ohledu na počasí, které zrovna řádí venku. Další novinky uvítají všechny při nástupu školáků do dalšího roku povinné docházky, určitě se máme opět na co těšit. O novinkách vás budeme opět průběžně informovat.

Žáby, hobiti, fotbal i vyprávění od dalších vydavatelství
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Novinka: Turnaj ve hře Diskwars v herně Najáda