Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Zahrajte si deskovku s Vláďou Chvátilem! Na Festivalu Fantazie

Právě probíhá největší česká událost pro všechny fanoušky fantastiky. Ano, hovoříme o Festivalu Fantazie v Chotěboři. Za jedenáct dní se v útrobách čtyř budov vystřídají desítky různých témat ze všech oblastí. Ať už se jedná o zbožňované filmové ságy, literární díla nebo filmovou hudbu. Na místě, kde se vše točí kolem vymyšlených světů nemohou chybět samozřejmě ani deskové hry, které se točí kolem firem MINDOK a Albi.

V zapadených útrobách sportovní haly jste mohli potkat i skvělého českého designéra deskových her Jiřího Mikoláše (recenze Reality Show, recenze Evoluce v krabici) nebo zástupce obchodu Svět deskových her, kteří představili a zapůjčili k hraní spoustu deskovek, které na českém trhu jinak nejsou k dostání (Kohle, Tüüt! Tüüt! a další).

V následujících dnech však nebudete o nic ochuzeni. Na festivalu se ukáže firma Fantasyobchod, která také distribuuje v České republice deskové hry, ačkoliv se více zaměřuje na různé fantasy vychytávky a oblečení.

Za zmínku jistě stojí, že se můžete setkat s českým nejznámějším tvůrcem deskovek, Vláďou Chvátilem a dokonce si zahrát některý z prototypů her, které v současnosti připravuje. Bude to Space Alert: Vzdálené horizonty (recenze Space Alertu) nebo něco úplně jiného?

Například zítra se můžete těšit například na představení japonské módy, dozvíte se o filosofii Simpsonů nebo navštívíte svět Narnie v Narnijském bestiáři. Z dalších pastev pro oči musíme jmenovat Šermířský turnaj, besedu s Davidem Nyklem (znáte ze seriálu Stargate Atlantis) a především soutěž kostýmu FF Cosplay, která by vám rozhodně neměla uniknout.

V dalších dnech navštívíte Zeměplochu, o Hellboyovi se dozvíte věci, které by vás ani ve snu nenapadly, můžete se zúčastnit tomboly o fantastické ceny. A když už toho budete mít všeho plné zuby, stačí si zajít pro místenku na jeden z promítaných filmů nebo seriálů a trochu si zarelaxovat před filmovým plátnem.

A spánek? Spát můžete doma, tady je toho přece tolik k vidění!

Pokud na Festivalu Fantazie ještě nejste a nemáte na tento víkend v plánu, určitě byste měli o účasti uvažovat. Poloha festivalu je opravdu luxusní, všechny čtyři budovy spolu v podstatě sousedí a za dvě stovky na den dostanete zážitky, na které se těžko zapomíná. A co je na festivalu to nejlepší? Jeho atmosféra a skvělí lidé!

Zahrajte si deskovku s Vláďou Chvátilem! Na Festivalu Fantazie
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: King’s Pouch – příběh prázdného měšce