Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Zakázaný ostrov vyšel v češtině od firmy Blackfire

Na trh se ještě nečekaně na začátku posledního měsíce roku 2011 vkrádá jedna z posledních novinek. Tentokrát se jedná o mladšího brášku velkého Pandemicu (recenze) od autora Matta Leacocka. V originále se hra jmenuje Forbidden Island a byla letos dokonce nominována na cenu Spiel des Jahres 2011. V angličtině ji publikovala společnost Gamewright, od které již český distributor ADC Blackfire přinesl třeba Spící královny nebo Zeus na útěku.

Jedná se o skvělou zprávu především pro fanoušky kooperativního hraní, protože Zakázaný ostrov je zjednodušenou verzí Pandemicu. Dohrajete ho v kratším čase, je jednodušší a přitom zachovává napínavost a spolupráci nutnou od všech hráčů.

Hráči se tentokrát ocitají na tajemném ostrově, ze kterého se snaží vyzvednout poklad. Jenže na to mají omezený čas, protože ostrov začíná mizet pod mořskou hladinou. Jak se pomalu potápí místo za místem, hráčům ubývá čas. Nakonec buď uvíznou na ostrově bez šance utéct k čekající helikoptéře nebo se jim na poslední chvíli podaří nasednout a uletět i s drahocennou kořistí. Všechno však záleží pouze na vašich schopnostech a samozřejmě i na trošce toho potřebného štěstí.

Zakázaný ostrov používá k postupu ve hře karty, které se hráči snaží posbírat do sad. V češtině najdete v obchodě speciální edici v dnes velice oblíbené kovové krabičce s vyraženou plastikou. Bohužel v ní chybí figurky, které má německá verze od Amigo Spiele s názvem Die Verbotene Insel. Ovšem přesto se jedná o skvělou volbu pro rodinné hraní, zvlášť za příznivou cenu 499 korun v obchodě společnosti Blackfire.

Zakázaný ostrov vyšel v češtině od firmy Blackfire
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
News: Lords of War card game on Kickstarter