Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Sentinels of the Multiverse Shattered Timelines

sentinels-of-the-multiverse-shattered-timelines-15

Byl jsem členem Sentinelů. Nejsilnější party hrdinů, kterou kdy Země spatřila. Jenže pak byla naše realita roztržená, a zatímco všichni moji kolegové a kamarádi se vydali jednou trasou, já se ocitl vyrvaný do nové linie. Zcela osamocen musím nyní najít jiné společníky a postavit se s nimi nové hrozbě.

Krabice plná hrdinů a padouchů se tentokrát jmenuje Shattered Timelines a jedná se o rozšíření populární hry Sentinels of the Multiverse. Za vznikem tohoto boxu s několika hrdiny, ale především opticky roztrhaným víkem je trojice autorů – Christopher Badell, Adam Rebottaro a Paul Bender. Jedná se o box z roku 2013, který vyšel pod hlavičkou společnosti Greater Than Games.

sentinels-of-the-multiverse-shattered-timelines-03

Balení tentokrát obsahuje na začátku tři balíčky karet. Ve skutečnosti je jich ale víc, protože hráči uvnitř najdou dva hrdiny a čtyři padouchy. A právě ti bojovníci dobra jsou opravdu zajímaví, protože oba mají něco do činění s časem. První z hrdinů se jmenuje Omnitron-X. A právě jako manipulaci s časem umožňuje různé čáry s kartami. Ale samozřejmě jsou tu i šance na útok na nebezpečné padouchy.

 

Po boku jednookého robota bude stát také časový kovboj jménem Chrono-Ranger. Jeho důležitou zbraní jsou časové kolty, kterými umí ovlivňovat balíčky či zraňovat záporáky. Zajímavým momentem jsou například karty Hunter and Hunted, které zvyšují zranění uštědřené kolty, ale současně dělá rangera také zranitelnějším.

sentinels-of-the-multiverse-shattered-timelines-08

Oba bojovníci dobra jsou skvělým počinem a přírůstkem do vašeho týmu. Jsou totiž vyvážené z hlediska obsahu balíčku, nabízí zábavnou a smysluplnou strategii a při tom jsou současně dostatečně nové a zajímavé. Doplňkem je také vynikající komiksová grafika.

To padouchové jsou pořádnou výzvou. Všichni mají dvě podoby, mezi kterými se přepínají. Opravdu těžkým je The Dreamer. Snílek, který se přidal k ostatním toužícím po ovládnutí světa, dokáže totiž ničit karty hráčů. Navíc zničení této snící dívky není vůbec jednoduché.

Jsou tu dokonce tři ženy. La Capitán může být rozdělená napříč časem, což jí umožňuje léčit své spolubojovníky. Pod její kartu se přidávají karty, které ji dělají těžko zranitelné. A tím je výtečným příkladem toho, jak jsou bojovníci zla složitější v pravidlech. To sice narušuje drobně celkový dojem jednoduchosti a plynulosti. Ale současně s nimi přichází také výzva. Je tu spousta X, do kterých je třeba doplňovat počty hráčů. To je samozřejmě naprosto zásadní, aby hra byla vyvážená napříč všemi možnými množstvími účastníků.

sentinels-of-the-multiverse-shattered-timelines-09

Pak je tu Kismet, která přináší do hry nové karty talismanů a prokletí. Umí se léčit, ale nemá pod sebou žádné pomocníky. To Iron Legacy jako by se do této party nehodil. Se zlatým brněním vypadá jako z jiného světa než trojice ženských padouchů. Namotivuje jej až zranění. Jenže právě brnění z každého úderu pohltí jeden bod. Navíc jeho síla znamená, že dá pořádně zabrat svým útokem hrdinům. Ani jeho balíček neobsahuje žádného dalšího člena týmu.

A pak je tu prostředí. Dva balíčky s místy, kde se bude celá bitva odehrávat. Tou první je Věznice (The Block) plná agentů a vězňů. Mříže se otevírají a zavírají, postavy útočí na hrdiny i padouchy a vše povzbuzuje fantazii hráčů. Druhým prostředím je, jak jinak, místo, kde se hroutí čas. Jmenuje se Time Cataclysm a po jeho chodbách se potulují anomálie. Právě obě tato prostředí máme na vypravěčské schopnosti Sentinelů nejradši.

sentinels-of-the-multiverse-shattered-timelines-13

Shattered Timelines je z hlediska kvality asi nejlepším rozšířením, které jsme dosud pro hru Sentinels of the Multiverse měli možnost vyzkoušet. Nabízí famózní hrdiny a vynikající padouchy, a pokud jste milovníky této karetní komiksové spolupráce, pak nemáte o čem váhat. Pokud byste měli mít nějaké rozšíření Sentinels of the Multiverse, pak je to právě Shattered Timelines.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorChristopher Badell, Paul Bender, Adam Rebottaro, Alex Franklin, Bryan Graham, Ashley Wagner
IlustraceAdam Rebottaro
VydavatelGreater Than Games, LLC
Rok vydání2013
Počet hráčů2 - 5
Herní doba60
Minimální věk13 and up
Jazyková závislostExtensive use of text - massive conversion needed to be playable
(6 voters)
KategorieExpansion for Base-game, Card Game, Comic Book / Strip, Fighting
MechanismyCooperative Game, Hand Management, Variable Player Powers
RozšířeníSentinels of the Multiverse: 5th Anniversary Foil Villain Collection, Sentinels of the Multiverse: Chrono-Ranger – The Best of Times Promo Card, Sentinels of the Multiverse: Complete Hero Variant Collection, Sentinels of the Multiverse: Omnitron-U Promo Card, Sentinels of the Multiverse: Oversized Villain Cards, Sentinels of the Multiverse: The Final Wasteland Environment, Sentinels of the Multiverse: Unstable Kismet Promo Card, Sentinels of the Multiverse
RodinaCrowdfunding: Kickstarter, Game: Sentinel, Theme: Superheroes, Theme: Time Travel

Více o hře.

Recenze: Sentinels of the Multiverse Shattered Timelines
Sentinels of the Multiverse: Shattered Timelines jsou rozšířením, které zase posunují možnosti populární hry. Variabilita dostává znovu povzbuzení, ale tentokrát je navíc kvalita jednotlivých postav opravdu výborná. Na hráče čekají zajímaví hrdinové i padouši a s nimi i pořádná výzva. Nová prostředí znamenají spoustu zážitků a nápor na fantazii hráčů. Sentinels of the Multiverse: Shattered Timelines je tím nejlepším rozšířením pro tuto hru!
Klady:

+ nové postavy na obě strany barikády
+ skvělí hrdinové
+ parádní prostředí zvyšují atmosféru
+ čas
+ napínavé boje
Zápory:

- není co vytknout
4.5
Prozkoumávejte dál
Recenze: Soubor her Spiderman Sense