Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Battlestations: Second Edition v novém hávu na Kickstarteru!

Na Kickstarter se tentokrát přiřítila starší záležitost, kterou se její autor, Jeff Siadek, rozhodl vzkřísit a vdechnout jí nový život. Battlestations byl námět původně námět pro počítačovou hru, ale v roce 2004 vyšla deskovka pod hlavičkou vydavatelství Gorilla Games

Nejprve si však hru krátce představíme. Jedná se o sci-fi kooperačku pro 2 – 8 hráčů, v niž se každý z účastníků vžívá do role člena posádky na vesmírné lodi, kde plní speciální funkci. Herní doba se pohybuje podle délky kampaně a hra je vhodná pro hráče od 12 let.

Jak se hra hraje? Nejprve členové posádky z jednotlivých čtvercových dílů poskládají vesmírnou loď, v jejíž útrobách nalezneme prostory jako je kapitánský můstek, strojovna nebo teleportační místnost. V těchto částech hráči v průběhu mise mohou vyvolávat jednotlivé akce. Hra se však odehrává ještě na druhé desce, která znázorňuje vesmírný prostor kolem lodi. Hra je scénářovou záležitostí během něhož zažijete epické dobrodružství. Ve hře objevujete nové mimozemské civilizace, vyhýbáte se meteoritům a bojujete s nepřátelskými loděmi, ale hlavně se snažíte splnit cíl mise.

b505719ed7f8d27596c2d0fcb49f775a_original

Oproti verzi z roku 2004 nabízí hra líbivější grafiku a pěkně zpracované figurky jednotlivých členů posádky a nepřátel. Dále doznaly upgradu pravidla, která by měla být vychytanější. Při úspěšném zafinancování hra slibuje další překvapení v podobě nových misích či figurek nepřátel.

Dva dny po svém spuštění byl projekt již zabacková a je otevřena spousta milníků. Krabicovou verzi hry získáte za podporu $ 90, za tuto cenu však obdržíte poměrně dost herního materiálu. Cena dopravy však v této částce není započítána a bude stanovat až po ukončení kampaně. Hru byste na svých herních stolech mohli mít v lednu 2017.

Konec kampaně: 4. března 2016

Projekt na Kickstarteru: https://www.kickstarter.com/projects/gorillagames/battlestations-second-edition-classic-board-game-r/description

Prozkoumávejte dál
Více obsahu, méně zelené