Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: 70 retroher od 4 kavek – sada klasik na černých křídlech

70-retroher-od-kavek-11

Jejich rodiče seděly na stromech už dávno předtím. Seděly a pozorovaly. A zatímco my jsme z ulic zmizeli k obrazovkám televizí, počítačů a mobilních telefonů, ony si stále všechno pamatují. A nyní je na čase, aby se o svoje paměti podělili. Kavky sletěly dolů z vysoko položených větví a naučí nás znovu jak si hrát.

Stačily čtyři kavky, aby si zapamatovaly rovnou sedmdesát klasických her, které nám nyní chtějí předat pod hlavičkou společnosti 4 kavky. To všechno se ukrývá v krabičce s názvem 70 retroher od 4 kavek, kterou si pro všechny hravé připravila Alice Kavková.

Celý obsah se ukrývá v elegantní krabičce, ze které s pomocí ouška vytáhnou hraví zájemci šuplík plný zábavy. O většině z nich jsme si povídali už dříve. Nechybí tu tedy skákání gumy, kuličky, karty provlékání i hraní si s kostkami. V krabici tak jsou všechny potřebné komponenty k této zábavy, takže hráči najdou spoustu elegantních pytlíků.

70-retroher-od-kavek-03

Je to ale od každého taková ochutnávka. Pokud tedy chcete začít něčím přehledným, pak je tento box skvělý. Pak se můžete volně rozhodnout, který druh děti baví a dokoupit i další menší balení, které her obsahují více.

Kromě toho ale pod návody stylově staženými gumičkou najdou sadu čtvercových karet, kde na čelní straně je pěkný obrázek (svým tématem odpovídající hře), zatímco na zadní je popis pravidel na jednu hru. Celkem jich je nových v krabici deset.

A není to jen tak ledasjaká zábava, protože na jednom z listů najdete třeba školu s míčem. Už taková samotná hra vydá na pořádnou dobu, protože naučit se všechny triky, ale především nabízí pravidla i možnost měřit síly s ostatními. Děti se tak střídají po chybě. Finální desátá třída školky je otočka o 180 stupňů, když míč letí.

70-retroher-od-kavek-06

Pak jsou tu ale třeba i méně známé hry, jako Čáp ztratil čepičku. Je to chytrá variace na babu s rozpoznáváním a hledáním barev ve svém okolí. Právě tyto akční hry mají u dětí velký úspěch, protože jsou zase něčím trochu jiným. Atmosferickou, mírně horrorovou hrou, je Krvavé koleno, při kterém se opět budou nakonec děti nahánět. Mezi nabídkou je také třeba Cukr, káva, limonáda, které jsou ale už ukryté v knize, již jsme recenzovali nedávno.

Velmi si opět ceníme luxusního zpracování, které ale má neustále na mysli životní prostředí. Všechny komponenty ale vypadají skvěle, především pak samotná pravidla a všechny papírové obsahy.

70-retroher-od-kavek-09

Obecně je ale tato sbírka 70 retroher parádní, protože nabízí od všeho něco. Díky tomu mohou rodiče i děti vyzkoušet, co je bude společně bavit. O zábavu není nouze, protože sedmdesát her je zásobou, která vydrží spoustu dnů, týdnů a měsíců. 70 retroher od 4 kavek je vynikajícím boxem, který ukrývá hromadu klasických her. Na některé z nich jste možná dokonce už zapomněli.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Royal Casino – logika v kasínu