Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: HABA Magnetická krabička Čtyři roční období

Představte si svět, ve kterém bychom mohli stavět sněhuláka v létě, listí ze stromů by padalo na jaře a květiny by kvetly v zimě. Že to zní bláznivě? O tom není žádných pochyb, ale nezkusili byste to, pokud byste měli tu možnosti?

A přesně to všechno je možné v hračce, která přichází od značky HABA a jedná se o sérii krabiček s titulkem Magnetic game box, tedy Magnetická krabička. Tahle konkrétní má podtitul Čtyři roční období (The Seasons). Hrát si s ním můžeme díky oficiálním distributorovi značky HABA pro ČR a SR.

Světle zelená krabička slouží současně jako kufřík. A na jeho víku vidíme výjev ze všech čtyř ročních období, takže nezůstává příliš prostoru pro představivost. Celý box je pevně svázán červenou gumičkou, aby se samovolně nerozvázal při transportu.

Teprve po otevření ale zjistíme, jak dobře je celé balení vymyšlené. Z víka se totiž stane magnetická plocha, která pevně stojí na konstrukci – stojánku ve tvaru písmene A. Na této ploše čeká strom a kopec s farmou a traktorem na to, jak děti celý prostor ozdobí s pomocí velkých i malých magnetek.

Ty nabízí nejen čtyři archy plné dílků, ale především startovní kartičky pro každé období. Právě tento obrázek správně obarveného prostředí položí děti na tabuli jako první a poté už mohou začít vrstvit jednotlivé magnetické obrázky. Ty jsou provedené s krásnou detailní grafikou a nádherně ladí k samotným ročním dobám. Díky tomu je možné skládat opravdu oku lahodící obrázky, na které se hezky kouká.

Díky velkému počtu magnetek je celá stavba opravdu variabilní a děti si mohou vybírat z více než dvaceti dílků pro každou sezónu.

Je třeba ale zdůraznit, že samotné dílky nejsou z kartonu, ale z ohebného a tenčího materiálu. Právě proto je tato krabička doporučena až od tří let. Dříve by totiž děti nejen měly problémy s některými menšími dílky, ale především by měly tendenci dílky ohýbat, čímž by mohlo dojít k jejich zbytečnému poničení.

HABA Magnetická krabička Čtyři roční období je skvělá hračka a nádherně vypadající magnetická stavebnice, která dětem umožní ponořit se do světa vlastní fantazie. Krásná grafika a perfektní bezchybné provedení je zárukou dokonalé zábavy.

Facebook: @HabaCeskoSlovensko

Instagram: @haba_cesko_slovensko

YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Memofant – sloní paměť