Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Dětský dřevěný telefon se zvuky

Haló, haló. Zvolání, které nemusíte moc často dětem opakovat, protože mobilní telefon je krabička, která vzbuzuje pozornost. Rodiče jej drží často v ruce a koukají do něj a děti automaticky předpokládají, že je to něco zajímavého. No samozřejmě, že mají pravdu, ale vy jim to ještě nechcete přiznat.

A tak se nabízí šance dát jim jejich vlastní, ale proč by nemohl být dřevěný? Právě tady vstupuje do našeho zorného pole hračka Dětský dřevěný telefon se zvuky, který připravila francouzská značka Janod. A v nabídce ji přináší především oficiální distributor Janod pro ČR a SR, díky kterému si tuto hračku můžeme koupit i u nás.

Malá tmavá krabička ukrývá pečlivě zabalený telefon. Po jeho vysvobození najdete obdélníkový tvar, pečlivě uzavřený v silikonovém pouzdře. Na čelní straně je celkem sedm tlačítek, šest velkých s ikonami a jedno malé kulaté.

Aby ale telefon fungoval, je třeba nejdříve silikonové pouzdro sejmout. Tím se odhalí nejen reproduktor na zadní straně, ale především přihrádka na baterii. Ta je připravená, ale musíte ji nejdříve odjistit vytažením plastového jazýčku. Jakmile se kontakty spojí, mobilní telefon je připraven k akci.

Každé tlačítko odpovídá jednomu zvuku. A ty jsou dobře zvolené a odpovídají ikonám, takže na symbol telefonu mobil zvoní, na hodinách kuká a na symbol fotoaparátu je to, jako byste opravdu mačkali spoušť.

Na zmáčknutí klávesy se dočkáte jediného zvuku i v případě, že tlačítko podržíte. To je dobře, protože doma nebudete mít další neustále zběsile hrající hračku. Navíc je dobře, že telefon má příjemně nastavenou hlasitost, takže krabička zbytečně nekřičí, ale pouze decentně vyhrává tak, aby byla slyšet.

Stisk tlačítek je příjemně měkký. A díky tomu si děti s telefonem dobře rozumí. V horní části je otvor, který se tváří jako reproduktor u opravdového mobilu a děti to tak motivuje a láká přikládat si jej k uchu. Protože to vidí u rodičů, nemají k tomu rozhodně daleko.

Nezávadnost celého zpracování znamená, že cílové publikum může začínat už v osmnácti měsících, kdy děti už ocení možnost mít svůj vlastní telefon. Dřevěné zpracování působí luxusně. Celý telefon je z pevného dřeva, ale navíc je ještě chráněný v podstatě ze všech stran silikonovým pouzdrem, protože i na čelní straně obal trošku přesahuje. To současně znamená, že se krabička velmi dobře drží i v malé ručce.

Je super, že mají designéři hračky smysl pro detail. A díky tomu je na straně silikonového pouzdra dokonce dvojice tlačítek hlasitosti, která ale vůbec nic nedělá. Snad jediné, co nám na první pohled chybí, je nějaké tlačítko pro „zapnutí / vypnutí“ mobilu.

Dětský dřevěný telefon se zvuky je parádní hračka do moderní doby. Lákavá pro děti a velmi pěkně zpracovaná. Pokud hledáte hračku, kterou bude vaše dítko brát všude s sebou, pak i přes relativně omezený počet funkcí je přesně tohle výbava, ze které si zatelefonuje nejen dítě, ale i jeho panenky a kamarádi.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko

Prozkoumávejte dál
Recenze: Five Tribes – pět kmenů z kraje Šeherezády