Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Montessori Hračka na třídění – Velryby

Jejich apetit je obrovský stejně jako oceán, ve kterém plavou. Nechtějí a ani si nemohou vybírat, takže spolykají vše, co jim přijde do cesty. Tak si dejte pozor, kam plavete a když slyšíte ve vodě hučení, raději se přesuňte stranou. Je možné, že se někde blíží nějaká velryba.

Na výpravu za velrybami nás zve značka Janod, která přináší hračku na třídění ve stylu Montessori. Navržena ve Francii a se štítkem FSC, který označuje využití dřeva z udržitelných lesů. A připlavaly k nám zásluhou oficiálního distributora značky Janod pro ČR a SR.

Velryby mají každá své dřevěné bříško, ke kterému připevní děti filcový trup. A každá velryby má pak chuť na malého červíka nebo rybičku stejné barvy, kterého by měli ale v rámci přípravy hraní položit rodiče stranou. Proč? Protože děti by se právě jejich přesouváním měly učit manipulaci a šikovnosti.

V tom jim pomohou dřevěné kleště. Ty používají pro své rozevírání síly jednoho pružného provázku, takže děti nemusí přetlačovat nijak velkou sílu, když se snaží uchopit některý z dílků této hračky.

Hračka trénuje manipulaci a pevnou ruku. Děti musí umět se dvěma tyčinkami uchopit předmět zájmu, který chtějí nabídnout velrybě a poté červíka přenést. Neměl by jim nikde vyklouznout a skončí tak na jazyku velryby, která má stejnou barvu. Ta si na lahodném soustu pochutná zdaleka nejvíce.

Velryby skvěle trénují fantazii, protože nabízí zajímavé téma. Děti si s nimi vydrží hrát překvapivě dlouho, protože mohou neustále přeskládávat komponenty.

Pokud hračka něčím boduje ze všeho nejvíc, pak je to zpracování. Na pohled jsou totiž postavičky velryb extrémně roztomilé. Při tom je vše krásně funkční. Trup velryby drží na místě, protože je zaháknutý zespodu za bříško. Použití pinzety je pak hodně o tom, jak pevnou ruku dítě má. Je potřeba trocha síly a hlavně klid, aby dokázalo přesunout figurku do cíle.

Montessori Hračka na třídění Velryby je krásně vypadající hračka, která nabídne zábavu, ale na pohled i na dotek jen příjemné zážitky. Hra na přenášení dřevěných figurek je jasným favoritem každého dítěte.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko
YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: This War of Mine – rozšíření Příběhy města sutin