Nevíte, co koupit na Vánoce? Podívejte se do naší poradny!

Recenze: Kill Shot – hon na teroristy

Kill Shot - balení

Vítejte do speciální jednotky. Její služby jsou potřeba pouze ve chvíli, kdy jde o opravdu nebezpečného teroristu. Umí obsluhovat všechny zbraně, které vás napadnou. A přesto potřebují pomoc. Od vás.

Do boje nás všechny volá Dan Verssen, který je autorem karetní hry Kill Shot. Vydává ji pod svým vydavatelstvím DVG (Dan Verssen Games), které se specializuje převážně na válečné hry. Ostatně Petr Čáslava už několikrát v Deskofobii zmiňoval solitérní hru Phantom Leader. Ale zpět ke Kill Shotu, který ilustroval Paul Hoefener a vyšla v roce 2011.

V malé červená krabičce se nachází v bílém šuplíku dva balíčky karet. Většina z nich nabízí prostředky, jak se zbavit teroristů. Ale právě těchto záporáků tu najdeme přesně deset. S nimi se hra veze na tématu arabských hrozeb. Naopak v taktickém balíčku jsou z větší části karty s čísly označenými od jedničky až do devítky. Ale nechybí ani speciální karty s trochou textu a zvláštními pravidly.

Kill Shot - připravená hra

Na začátku partie hráči vytřídí deset teroristů, zamíchají je a položí do středu. Tam budou čekat ve své skrýši na to, až je objevíte. Zatím ale každý z bojovníků proti terorismu dostane šest karet ze zamíchaného balíčku. Nesmí se na ně ale podívat, jen je položí rozložené před sebe.
Hráči nejdříve odhalí prvního teroristu, odpočítají si začátek honu a od té chvíle mohou všichni současně vykládat karty tak, aby dodržovali postupku od jedničky nahoru. Na číslo lze vždy zahrát karta stejné hodnoty nebo o jedna vyšší. Výjimkou jsou speciální akční karty, které mohou třeba některé hodnoty odstranit nebo poškodit některého soupeře.

Často se od členů speciálních jednotek, kterými se hráči stali, očekávají také nějaké povely a hlášení. Například když se hráči zasekne jeho zbraň, musí ze sebe rychle vysypat nabíjecí sekvenci slov a teprve pak může pokračovat. V té chvíli ale už dávno mohl některý ze soupeřů stačit vyložit devítku, tedy titulní smrtící ránu (kill shot). Právě tento hráč získá trofej v podobě karty teroristy, která mu přidává určitý počet vítězných bodů.

Samotní záporáci mohou mít speciální pravidla, kterými se musí hráči řídit. Hra je velmi stylová, takže i ve chvíli, kdy dojde dobírací balíček, vše zůstane věrné tématu. Jeden z hráčů vykřikne „Kryjte mě“, ostatní musí položit karty a počkat, než je balíček zamíchán a připraven na pokračování honu. Jednotlivá kola s teroristy jsou pouze částí z celkových deseti soubojů. Po jejich dokončení si hráči sečtou nasbírané body za zastřelené teroristy a ten, kdo má nejvíce bodů, se stává vítězem.

deskové hry - TLAMA games

Kill Shot - rozehraná hra

Kill Shot je rychlá party hra, ve které se všichni účastní honu na teroristu současně. Hře samozřejmě vládne náhoda, protože šest karet v ruce je rozdáváno z velkého výběru. Hráči ale nemají žádný důvod pracovat s kartami, nechávat si ty správné a zahazovat jiné. Výměna karet ve hře je možná stále, ale stejně tak můžete čekat, až to udělají ostatní. Zvlášť, pokud držíte devítku. Prostě si počkáte. A když čekají všichni, pak není co hrát. A ve výsledku to bude možná lepší.

Samotná kola a hony na jednoho teroristu trvají jednu až dvě minuty a jsou bleskovou akcí, do které jsou neustále zapojeni všichni. Nezáleží na tom v kolika hráčích budete hrát, hra je nepředvídatelná, ale také velmi velmi nezábavná. Vlastně tu není nic jiného, než čekání na chvíli, kdy můžete zahrát svoji kartu.

Co oceňujeme je snaha dodat hře atmosféru. Pokud dodržíte všechny hlášky, která vám pravidla předepíšou, budete si alespoň trochu připadat na opravdovém zásahu. Celá hra trvá obvykle do dvaceti minut. Kdybyste chtěli větší kontrolu nad výsledkem (víc než žádnou) nebo dokonce tahová pravidla, všechno je možné s druhou stranou návodu, který tyto varianty obsahuje. Tyhle verze hry jsou o trochu lepší, ale stále nedostačují na to, aby byly lepší než jiné hry v reálném čase na trhu.

Kill Shot - karty

Kill Shot je bleskovou karetní hrou, na které bohužel není vůbec nic dobrého. Není ani trochu zábavná a budete se u ní jednoduše nudit. Pokud tedy nechcete mít ve sbírce prostě jen nějakou teroristickou hru, tak tuhle krabičku s názvem Kill Shot si jednoduše nekupujte!

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorDan Verssen
IlustracePaul Hoefener
VydavatelDan Verssen Games (DVG)
Rok vydání2011
Počet hráčů2 - 5
Herní doba20
Minimální věk0 and up
KategorieCard Game, Party Game, Real-time
MechanismyHand Management

Více o hře.

Recenze: Kill Shot – hon na teroristy
Kill Shot je hra, která si nezaslouží nějak dlouhé hodnocení. Je to veskrze nezábavná a nudná krabička, kterou byste si připravili velmi nepříjemné překvapení. Hra nemotivuje hráče k vykládání karet a ani atmosféra hlášek nezachrání opravdu špatnou hru v reálném čase. Kill Shot je výstřelem do prázdna.
Klady:

+ snaha o atmosféru
+ několik lepších variant v pravidlech
Zápory:

- nuda
- čistě náhodná
- vlastně nemáte důvod, proč nečekat s devítkou
1
Prozkoumávejte dál
Recenze: Smart Games Princ a drak cestou necestou