Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Lenny’s Limo – limuzína podivností

Jako řidič limuzíny zažijete spoustu nevídaných věcí. Za těch pár let, kdy jsem se motal ulicemi Las Vegas jsem v zadní části vozu převážel lva, delegaci indiánských náčelníků i kosmonauty ve skafandrech. Nikdo by mi to ale neuvěřil. Přesto jsem se rozhodl, že o svých zážitcích řeknu světu.

A místo aby tato řidička napsala knihu, rozhodla se vydat deskovou hru. Malou a nenápadnou, která se jmenuje Lenny’s Limo. Jméno autorky je Mary Jo Reutter a výsledek její práce a vzpomínek vydává společnost Piatnik.

Na víku malé krabičky vidíme řidičku i její podivné pasažéry. A uvnitř nás čeká záplava obdélníkových destiček, které zobrazují vždy pouze kousek limuzíny. Hráči mezi těmito dílky potřebují najít čelní a zadní části limuzíny, které odloží stranou a rozdělí mezi sebe podle barvy. Každý hráč tak má svoji vlastní jedinečnou limuzínu. Zbytek destiček hráči rozloží do tabulky o šesti sloupcích a čtyřech řadách, obrázkem dolů, aby nikdo nevěděl, kde se který pasažér nachází.

Hráči se střídají na tahu. Každý hráč ve svém tahu otočí dvě destičky a snaží se při tom najít dvojici, která patří k sobě. Takové duo obrázků zobrazuje pohled na limuzínu zboku, navazuje na sebe a nabízí pohled přes boční okénka do nitra vozidla.

Pokud se hráči podaří spárovat správné obrázky, tak si může dílky ponechat a hrát znovu. V případě, že se zmýlí, vrátí destičky zase zpět na jejich místo a na řadě je další hráč v pořadí. Takto se postupně zvětšují limuzíny všech účastníků, jak je prodlužují svými správně nalezenými páry. Ten, kdo po vyčerpání všech destiček uprostřed má nejdelší limuzínu se stává vítězem.

Tak to byste asi nečekali. Lenny’s Limo je prostou a jednoduchou variací na pexeso, respektive je to přesně nová verze pexesa. Není tu nic, co by hledání párů destiček po paměti odlišilo. Tedy alespoň z hlediska fungování hry.

A jako taková je samozřejmě náhodná na začátku, kdy nikdo nezná pozici žádné destičky. Postupně se ale vše před hráči odhaluje a závisí pouze na nich, jak dobře si dokážou zapamatovat všechny indicie poskytnuté ostatními. Teprve ty lze pak použít k tomu, aby odhalili dvojice a nakonec zvítězili.

Základním rozdílem oproti klasice je samozřejmě to, že karty jsou zde nahrazeny destičkami. A hlavně ani dvojice nemá stejný obrázek, ale společně tvoří jeden obrázek. Na první pohled jsou tyto dvojice docela snadno rozpoznatelné na základě barvy, ale je tu ještě jeden skvělý pomocník – na každé dvojici je totiž stažené okýnko jinak. To znamená, že linie bude navazovat pouze v případě, že máte správnou sadu dílků.

Partie jsou velmi rychlé a zábavné, jak už to tak u pexesa bývá. Pokud tedy chcete mít doma pexeso, které vypadá jinak, ale hraje se klasicky, pak Lenny’s Limo je fajn volba.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Země Město Rostlina