Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Dino Puzzle set Zvířátka Baby

Od rána do večera se musím pečlivě starat o svoje miminko. Lížu mu chloupky, kontroluju pacičky a učím všechno, co by takový můj správný potomek měl umět. Každý den mi roste před očima a jsem na něj pyšná.

Ať už má v našem příběhu hlavní roli kočka, kůň nebo pes, je to vždy pravda. Jakmile se u nohou zvířátka objeví mládě, atraktivita stvoření pro děti několikanásobně vzroste. A to vědí moc dobře ve firmě Dino, kde vznikla nová sada dětských puzzle s názvem Puzzle set Baby.

Menší krabička zaujme hned třemi obrázky, ale především cedulkou 2+ u štítku baby. To znamená, že destičky jsou certifikované pro děti už od dvou let. Při volbě hračky byste ale měli myslet na to, že dílky jsou z kartonu a některé děti i ve dvou letech ještě mají tendenci hračky ochutnávat a okusovat. A v takovém případě byste si měli ještě s touto krabičkou dát chvíli na čas.

V opačném případě ale má obsah boxu všechna ta správná lákadla. U vzniku zájmu jsou samozřejmě krásné ilustrace zvířátek a jejich mláďátek. Obrázky jsou obtažené černou linií, takže jsou poměrně výrazné. Používají jednoduchou barevnou paletu, která sedí ke každému zvířátku, které je zde obsažené.

Celkem děti najdou v boxu tři puzzle destičky, každé s jiným počtem dílků. Do toho je třeba započítat vždy i rámeček, do kterého zvířátka zapadnou. Nejmenší je číslo tři a týká se kočiček, kde větší dílek je kočičí máme, ten menší zase její koťátko. Čtyři kousky už potřebujete, pokud chcete složit koníka a jeho hříbátko. No a největší počet, pět dílků puzzle, vyžaduje zkompletování obrázku pejska a jeho štěňátka.

Zajímavostí všech tří destiček je hlavně skutečnost, že se ve skutečnosti nejedná o puzzle tak, jak jsme si zvykli jej vnímat. Části obrázků nejsou spojeny žádnými zámky, ale prostě do sebe přirozeně zapadnou. To tvůrcům umožnilo rozsekat obrázky na logické celky a tím působí obrázky daleko kompaktněji.

Děti si s pomocí obrázků procvičí motoriku díky propojování. Čím více dílků, tím šikovnější musí být, aby všechny umístily. Je ale jasné, že maximálně pětidílné puzzle pro ně příliš dlouho výzvu představovat nebude. Rychle z něj vyrostou. Ale po celou dobu, co si budou (klidně už od nějakých osmnácti měsíců) s dílky hrát, si užijí spoustu legrace a trénování jmen zvířátek i objektů (např. měsíc nebo bouda), které se na ilustracích nachází spolu s nimi.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Rush Hour Shift – bláznivá křižovatka pro dva