Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Djeco Dřevěná šroubovací zvířátka Rondanimo

Už se mi točí hlava! Koník dostal bláznivý nápad. Zkusíme se všichni točit kolem dokola, abychom zjistili, kdo to vydrží déle. Pokud někdo zavrávorá a spadne, je vyřazen. Věřím, že svýma dlouhýma ušima dokážu vyrovnat ztrátu rovnováhy mnohem lépe než někdo, kdo musí kontrolovat čtyři nohy místo dvou.

Neustále se točící zvířátka čeká na děti ve světě hračky Rondanimo, která představuje Dřevěná šroubovací zvířátka. Zkrotit a ukrýt do malé krabičky dokázali ve firmě Djeco, která pochází z Francie. Na českém trhu je ale hračka dostupná zásluhou distribuční společnosti Patagonie, s. r. o.

V malé krabičce se ukrývá trojice zvířátek, které drží pohromadě kartonová vložka. Jakmile je osvobodíte, dostanete tři figurky – zelenou kačenku, modrého králíčka a oranžového oslíka. Když jsou postavičky složené, snadno dokážou stát. A dřív nebo později dojdou děti do fáze, kdy je baví stavět figurky nebo věci tak, jak byly předtím, aby nespadly.

Pevná velká základna je prvním krokem k zábavě, ale tím hlavním zdrojem legrace je samozřejmě šroubovací šnek. Nejdříve tak figurkám odmontujete nožičky otáčením proti směru hodinových ručiček. Tím se děti samozřejmě učí pohybu zápěstí a chápání otočného mechanismu.

Dítě ale potřebuje trochu trpělivosti, protože než opravdu uvolní nožičku zvířete ze zajetí šneka, musí několik otoček provést. Ale tvůrci si toho byli vědomí, proto spodní dílek je poměrně tenký a stačí pouze několik otočení.

Ale i když jsou figurky složené, drží se dětem skvěle v jejich malé ručce. Mají totiž přesně ten ideální tvar a rozměr, aby si je mohli prcci jednoduše nosit s sebou, když ťapou po domě. Hračka je doporučená od 18 měsíců, ale právě z tohoto důvodu je lze používat i dříve, protože děti si k zvířátkům vytvoří vztah, i když je neumí rozebrat. Postavičky jsou totiž úžasně navržené, každé má zajímavý tvar hlavičky a něco, čím dítě zaujme – zobáček nebo ouška.

Všechny tři zvířecí postavičky mají závit stejný, takže je možné je libovolně zaměňovat. Můžete tak vyrobit pestrobarevná stvoření. Při tom jednotlivá zvířátka mají každý bříško jiného tvaru, ale také jinak zdobené drobnými tvary. Shodné jsou pouze nožičky, které mají zespod překvapivě i zářez, jako by je bylo možné šroubovat. Nenásilnou formou dětem představují mixování barev.

Malé děti vnímají figurky jako nové kamarády. I když je rozeberou, zůstane ke šneku napevno připojená hlavička, takže má pořád postavička zachovanou svoji podobu. Při tom nejsou ani na závitu žádné nebezpečné hrany ani nic, co by mělo způsobovat při samostatném hraní nějaké problémy.

Dřevěná šroubovací zvířátka Rondanimo jsou nejen hračkou a výukou motorických dovedností. Navíc ale umí dítěti dělat společnost, a to i na cestách. Hračky, ze kterých se stanou kamarádi, jsou těmi nejlepšími hračkami. No a obyvatelé krabičky Rondanimo mají skvělou šanci se přesně něčím takovým stát.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Among the Stars – hvězdné stavby