Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Granna Auta

Všechny děti to čeká. Ta fascinace světem kolem. Postupně objevují menší a větší zázraky a mezi ně bezpochyby patří auta všech tvarů, velikostí a účelů. Každé má svůj jedinečný vzhled, svého vlastního řidiče a vybavení.

Je na čase několik takových vozítek objevit v krabičce, která patří do řady Já už hraju a která nese jednoduchý název Auta. Není na tom co vymýšlet, jedná se o jednoduchou kartonovou puzzle hračku, ve které děti budou hledat vazby, spojení a pojmenovávat jednotlivé obrázky. O vznik novinky se zasluhuje společnost Granna a u nás vychází v kompletně počeštěné verzi díky firmě Pygmalino.

Na víku vidíme náhled na obsah, který nám ukáže hned tři vozidla a stihne nám slíbit také obsažený plakát. Ve společnosti kartonových aut děti stráví čas, po který se budou snažit najít a připojit trojici puzzle dílků vždy pod obrázek. Při tom jednotlivé dílky sedí opravdu pouze ke svému vozítku, a navíc s orientací pomáhá barevná linka.

Hlavním tématem a rozlišovacím prvkem je samotný obsah a obrázky, protože velká ilustrace autíčka má s trojicí vždy něco společného. Při tom ale jsou na obrázcích nejen hlavní postavy (ve zcela jiné pozici, než jsou na velkém obrázku).

V pravidlech je v nabídce řada drobných a jednoduchých her, které se ale vždy točí kolem rozložených destiček a hledání správných obrázků k autům. Ať už jde o situaci, kdy jeden z hráčů zvolí jedno povolání.

Děti si kromě hraní a soupeření s rodiči mohou ale také užívat obsah destiček a popisovat s rodiči, co auta a jejich řidiči mají za povolání. Je tu spousta zajímavých momentů od hasičů, přes popeláře, až po bagr.

Velkou zbraní této hračky je zpracování. Ilustrace jsou krásné a karton je pevný, takže se může opravdu v klidu krabice pyšnit věkovým doporučením od dvou let. Při tom nemusíte mít (s trochou dozoru) obavu o přežití destiček. 

A co ten plakát? Ten se ukrývá uvnitř pravidel, takže až se děti i rodiče naučí všechno, co mohou texty nabídnout, mohou si ho vyvěsit na zeď a dočkat se všech obrázků ve hře na jednom místě, včetně všech šesti aut.

Celkově je třeba tuto novou hračku velmi pochválit, protože děti si s ní užijí spoustu objevování i zábavy. Puzzle a loto Auta jsou krásně zpracované a pro malé děti plné jezdících zázraků.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Kdovíkdo – víte, kdo jsem?