Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: HABA Stavební kostky Bad Rodach

Stavba domovského města nebo vesnice z kostek je lákadlem pro každého, kdo rád tvoří. Touha napodobit nejznámější ozdoby svého rodného místa, ulice a domy, tomu se těžko odolává. Pro tvůrce v laboratořích HABA bylo ale toto nutkání trochu jiné, protože naopak vytvořili stavebnici o rodném místě této značky.

Takže se teď můžeme vydat společně na exkurzi na pamětihodnosti města Bad Rodach, kam zasadili tvůrci ze značky HABA svoji nejnovější krabici dřevěných stavebních kostek Bad Rodach. Hračka přichází z Německého rodného města a nese nám ji oficiální distributor značky HABA pro ČR a SR.

Malá, ale těžká. Přesně taková je krabička, ve které se ukrývají dřevěné kostky. Ale ne všechny dílky mají hranaté tvary. Jsou tu i špičaté střechy, a dokonce jedno autíčko. Zajímavé ale hlavně je, že když dostanete box do ruky, tak cinká. V jedné kostičce se totiž ukrývá rolnička, která má pravděpodobně představovat radnici zmiňovaného města.

Na stavitele čeká možnost poskládat si park či silnici. Nechybí samozřejmě ani domy a schody, které díky svým dobře promyšleným rozměrům je možné různě chytře kombinovat a s kostičkami a jejich využitím si opravdu hrát.

Děti si díky stavebnici mohou trénovat nejen šikovnost svých prstů, ale také prostorovou představivost. Dílky na sebe lze různě stavět, skrývat je částečně za sebe a využívat všech triků. Především je ale skvělé, že kostky jsou perfektně kompatibilní s ostatními stavebnicemi z této řady a tím lze už leccos opravdu velkého poskládat.

Krabice je opravdu plná a celý prostor dna je vyplněný. Nečekejte žádná zadání, tady to je opravdu o tom volném hraní. To navíc podpoří dobrý pocit z materiálu, protože jím je masiv, který je navíc velmi dobře, kvalitně a trvanlivě potištěný.

Stavební kostky Bad Rodach jsou skvělou hračkou. Kostek sice není zrovna moc, ale už s nimi poskládáte poměrně pěknou sadu. A pro děti mladší dvou let, které potřebují trénovat skládání věží a stabilních konstrukcí se jedná o skvělou investici. Především s ohledem na precizní zpracování.

Facebook: @HabaCeskoSlovensko

Instagram: @haba_cesko_slovensko

YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Sentinels of the Multiverse Vengeance