Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Vykopávky

Jsem obklopený jen hlínou. V ruce mám spoustu různých krumpáčů, kladívek a štětečků, kterými postupně odkrývám tajemství ukryté pod zemí. Kdo by si pomyslel, že zrovna tady najdeme pozůstatky pradávných stvoření. Na začátku byla jedna malá kůstka, která se vykutálela z rýče, když jsme sázeli jahody. A na konci byla celá a neporušená dinosauří kostra.

Hledání kůstek na děti čeká v hračce Vykopávky, kterou si připravila pro všechny značka Janod z Francie. A všechny ty dinosaury po objevení můžeme naučit i mluvit česky zásluhou oficiálního distributora Janod pro ČR a SR.

A krabička je pořádně těžká, protože kromě kostí a karet se uvnitř nachází také pytlík s velmi jemným pískem. A pak je tu velká spousta dřevěných dílků, které se tváří jako dinosauří kosti. Patří celkem deseti dinosaurům. Každý má svoji kartu, kde najdeme jeho portrét a také sadu tvarů. Každý tvar odpovídá tvaru dílků s kostí, která danému dinosaurovi patří.

Rodiče vyberou, jakého dinosaura budou děti objevovat a skládat a ukryjí všechny odpovídající destičky v hromádce písku. A na těch, kdo si budou hrát, pak je úkol, aby s pomocí štětečku a lupy všechny objevili, správně podle nich s pomocí lupy identifikovali dinosaura a rekonstruovali s jejich pomocí postavičku dinosaura.

Hračka v dětech probouzí fantazii. Už jen to, že v písku hledají ukrytá tajemství je pro ně neodolatelným lákadlem. Jemně se v něm přehrabují a hledají stopy a opravdu si to užívají. Vše usnadňuje výborné dřevěné zpracování.

Fakt, že jsou v krabičce malé komponenty a jemný písek je zohledněný ve věkovém doporučení, které začíná na čtyřech letech. I to je ale možná nízký věk, ve kterém děti ještě pořád nedokážou docenit tuto hračku a nemají ještě vyvinutý správný vztah k dinosaurům. Doporučujeme ji tedy mnohem více pro začínající školáky.

Snad každé dítě si projde dinosauřím obdobím a v takové chvíli je tahle krabička naprosto dokonalým dárkem. Ten největší sen pro děti v tomto momentu je objevit na zahradě nějakou kost a být opravdovým archeologem. Tahle hračka je prostředkem, který je může k tomuto povolání přenést překvapivě blízko. Archeologický set je skvělá sada pro všechny milovníky dinosaurů.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko
YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: First Train to Nürnberg – postavte fungující železnici