Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Lovci duchů – strašidla i na vaší zdi

Vidím duchy! Objevují se za mnou, přede mnou i po strachách. Na chvíli zmizí a zase je úplně jinde. Straší mě ve dne, straší mě ve spánku, nemůžu je dostat z hlavy. Je na čase najmout si opravdové lovce duchů a nechat je, ať všem těm strašidlům ukážou, zač je toho loket.

Navždy vyhnat duchy i z vašich domovů budete moci vlastnoručně s dětmi díky hře Lovci duchů, kterou distribuuje v českém jazyce společnost EP Line.

K udržení duchů na místě je potřeba pořádně velká krabice, ve které najdete plastové vězení a v něm dvě pistole a figurku kostlivce. Všechno to vyjmete a naplníte spoustou tužkových baterií (lebka vyžaduje 4 velké AA, zatímco každá pistole 3 menší AAA). Potom už stačí vespod postavičky přehodit vypínač do polohy ON a duchové se začnou prohánět po zdech kolem vás.

Ale aby hon mohl opravdu začít, je třeba udělat ještě pár dalších kroků. Prvním z nich je volba obtížnosti – stisknutím jednoho ze tří tlačítek na nohách kostlivce (ke kterým ze vzhledových důvodů doplníte i prsty po stranách). Každou pistoli je pak třeba ještě spárovat s projektorem, který se ukrývá v oku kostlivce.

Jakmile se to podaří, na zadní straně pistole se objeví počítadlo, z pistole se začnou ozývat strašidelné zvuky a hon na duchy začíná. Lebka na těle kostlivce se natáčí ve všech směrech, po několika vteřinách se zastaví a na pár okamžiků promítne siluetu ducha na vaši zeď. Úkolem hráčů je v tu chvíli zamířit na ducha svojí pistolí a stisknout spoušť. Pokud dojde k zásahu, počítadlo zaznamená navýšení skóre.

V zásobníku mají hráči ale pouze šest ran, po kterých musí s pomocí tlačítka znovu nabít. Každý se snaží být tím, kdo po skončení kola má na své pistoli nejvíce zásahů. Může pak slavit nejen vítězství, ale také velmi cenné označení lovce duchů.

Lovci duchů jsou atmosferickou střílečkou pro malé kluky. Právě ti se budou bavit, ale také trochu bát, protože zvuky jsou docela strašidelné pro takto malé děti. Hra je totiž určená už pro předškoláky, kteří bez problémů dokáží manipulovat s pistolí a mířit rychle na obrázky na zdi. Ty jsou dobře viditelné i ve světle, ačkoliv se hraje lépe v šeru.

A protože malí kluci si rádi hrají s pistolkami, tahle interaktivní zábava je pro ně opravdu jako dělaná. Navíc jsou po celou dobu v pohybu, což vidí rádi i rodiče. Jen je třeba mít na hru volné prostředí a dostatečně velkou místnost, aby byla legrace. Ale na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli i to, že lze hrát klidně v koupelně.

Náplň hry ale není nijak variabilní. Je tu jeden duch, který se objevuje na náhodných místech, žádné úkoly ani varianty nebo překvapení. To je trochu škoda, protože takhle se začne hon na duchy poměrně brzy ohrávat. Dětem to ale nevadí a chtějí střílet pořád dál.

Jenže pokud se rozhodnete k lovu v šeru nebo ve tmě, musíte si pak na celkové skóre posvítit. Displej totiž není podsvícený, takže po celou dobu nevíte, jak si vedete. Ke zpracování máme ještě jednu zásadní výtku, protože pro večerní hraní je dost velká škoda, že nelze vypnout zvuky. Stačilo mít na pistolích malý přepínač, ale nic takového nenajdete.

Obrovská krabice zabírá dost místa a o to víc zamrzí, že v krabici nenajdete žádné baterie. Všech deset tužkovek si budete muset dokoupit, takže se předem připravte, jinak o Vánocích nebudete moct hrát a budete vyhlížet otevření obchodů. Nebo pojedete na nejbližší benzínku.

Lovci duchů jsou prostou akční hrou, kterou od jiných odlišuje postavička kostlivce a její malinký projektor. Figurka létající po zdech je lákavým terčem a děti z ní budou nadšené. Jen to zpracování má drobné mouchy, které ale nebrání dětem, aby si zábavu dobře užily.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Knit Wit – šnůrka plná slov