Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Sentinels of the Multiverse Vengeance

sentinels-of-the-multiverse-vengeance-01

Už dlouho toužím po pomstě. Už jednou mne vyhnali ze země. Říkají si hrdinové, ale ve skutečnosti používají podlé triky a na jejich straně je celý svět. Jenže já se nevzdávám. Stáhnul jsem se do ústraní a hledal spojence. A teď jsem konečně sestavil tým padouchů, kteří mi pomohou dobýt vládu nad celou planetou!

A rozšíření Vengeance to týmu Barona Bladea opravdu umožní. Jedná se o box plný karet pro hru Sentinels of the Multiverse. I pod vznikem rozšíření jsou podepsaní Christopher Badell, Adam Rebottaro a Paul Bender. S vývojem novinky jim pomohla ještě dvojice Nicole Mendoza a Brooks Gaissert. Jedná se o krabici, která vznikla v produkci společnosti Greater Than Games.

sentinels-of-the-multiverse-vengeance-08

Na víku je vidět kompletní Pomstychtivá pětka (Vengeful Five), ale také odhodlaní hrdinové. To jsou přesně komponenty, kterých se hráči dočkají uvnitř boxu – spousta karet. Ty dvojnásob velké nabízí oboustranný pohled na padouchy, včetně pokynů pro přípravu a nějakých speciálních schopností.

 

Samotní Sentinelové jsou dramatickou komiksovou kooperativní hrou. V té se hráči každý stanou jedním z hrdinů a společně bojují hraním karet proti zlosynovi. Jejich schopnosti pak je možné využívat i v následujících kolech. To padouch má svůj vlastní balíček, jehož horní karta je vždy odhalená a hrdinové se podle toho musí zařídit. Partie pokračuje tak dlouho, dokud nejsou vyřazeni všichni bojovníci za dobro nebo naopak ve chvíli, kdy je zlo poraženo.

sentinels-of-the-multiverse-vengeance-21

Ale Vengeance přináší něco, co předchozí boxy hry neměli – tým padouchů! Tedy alespoň na papíře to zní dobře. Jenže bohužel jednotliví záporáci nejsou dostatečně jedineční. To proto, že velkou část balíčku zabírají karty nemesis. Ty mezi sebou propojují padouchy a hrdiny, což by mělo přidat hře v příběhové části. Bohužel ale právě tady hra ztrácí. Postavám totiž chybí osobnost.

 

Partie samotná je ale docela výzva. V partii je tolik záporáků, kolik je v ní hráčů a společně vytváří kombo, které dá hrdinům zabrat. Postavy zla se totiž dostávají do hry postupně – každá je zařazena za tah jednoho hráče.

sentinels-of-the-multiverse-vengeance-04

Variabilita je a vždy byla (spolu s atmosférou) největší zbraní Sentinels of the Multiverse. A ani tady nová krabice nezklame, protože proti pomstychtivé pětce mohou hráči postavit libovolnou sadu hrdinů. A dokonce jejich bitva není omezená ani na konkrétní prostředí, ale i to si hráči mohou libovolným způsobem vybrat. Padouchy ale měnit nelze, protože jejich balíčky jsou speciálně uzpůsobené této nové variantě.

To noví hrdinové jsou zajímavější. Nejméně zajímavou je dvojice KNYFE a Parse, kteří nic nového nepřináší. Ale přesto právě dívka Parse nabízí svoje lučištnické schopnosti, což je něco zatím v této hře nevídaného. Pokud tedy máte rádi luk a šípy, možná jste právě našli svoji oblíbenou hrdinku.

sentinels-of-the-multiverse-vengeance-23

Naturalista umí měnit svoje podoby a tím si zpřístupňuje odlišné schopnosti! Ty jsou odlišené na kartách ikonkami a to dělá hraní za něj hodně odlišné oproti všem ostatním. Druhý na řadě je Setback, který používá mechanismus žetonů. Ty může hráč kartami sbírat a právě v závislosti na jejich počtu jsou v nabídce nejrůznější schopnosti. Jenže když je v krabici parta padouchů, proč nepředstavit i tým hrdinů? Jmenují se Sentinelové a mají čtyři členy.

Celkově je tedy dojem a výběr z hrdinů opravdu tím, co drží rozšíření Vengeance nad vodou. Pokud tedy hledáte způsob, jak zažít ve světě Sentinels of the Multiverse více dobrodružství a příběhů, pak i Vengeance může být dobrou cestou. Ne všechno sice vychází tak, jak byste si představovali, ale i tak dobře navyšuje variabilitu.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorChristopher Badell, Paul Bender, Adam Rebottaro, Brooks Gaissert, Nicole Mendoza
IlustraceAdam Rebottaro
VydavatelGreater Than Games, LLC
Rok vydání2014
Počet hráčů2 - 5
Herní doba45
Minimální věk13 and up
Jazyková závislostExtensive use of text - massive conversion needed to be playable
(2 voters)
KategorieExpansion for Base-game, Card Game, Comic Book / Strip, Fighting
MechanismyCooperative Game, Hand Management, Variable Player Powers
RozšířeníSentinels of the Multiverse: Complete Hero Variant Collection, Sentinels of the Multiverse: Dark Watch Promo Pack, Sentinels of the Multiverse: Dice Tower Kickstarter Promo Pack 2016, Sentinels of the Multiverse: Fugue State – Parse Promo Card, Sentinels of the Multiverse: KNYFE Rogue Agent Promo Card, Sentinels of the Multiverse: The Adamant Sentinels Promo Pack, Sentinels of the Multiverse: The Hunted Naturalist Promo Card, Sentinels of the Multiverse
RodinaAdmin: Better Description Needed!, Game: Sentinel, Theme: Superheroes

Více o hře.

Recenze: Sentinels of the Multiverse Vengeance
Sentinels of the Multiverse: Vengeance je rozšířením, které je trochu sporné. Zatímco hrdinové jsou zajímaví, je možné je použít i v kombinaci s jinými krabicemi a padouchy, naopak záporáci jsou svojí mechanikou omezení pouze na spolupráci. Proti nim může ale stát libovolná sada bojovníků dobra. Rozšíření obsahuje nové nápady, které vás potěší, ale nic extrémně výjimečného. Přesto je Sentinels of the Multiverse: Vengeance rozšířením, které především přidává výbornou variabilitu.
Klady:

+ zajímaví hrdinové
+ nové mechaniky
+ nemesis
+ dobře upravitelná obtížnost podle hráčů v partii
+ stále výborný příběh i hratelnost
Zápory:

- Pomstychtivá pětka mohla být lepší
3.5
Prozkoumávejte dál
Recenze: Doctor Panic – jdeme si hrát na doktory!