Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Test hračky: Georello Wall – kolečka na zdi

georello-wall-01

Hodiny, hvězdy i neurony. Všechno to má spoustu paprsků a ručiček, které se točí a očarovávají lidstvo. A vlastně ani tolik nezáleží na barvě, tvaru nebo délce jednotlivých ručiček, ramen nebo nervových zakončení.

A podobné množství různorodých paprsků má také nová stavebnice Georello, kterou na trh přinesla italská společnost Quercetti. Z její nabídky jsme dostali menší krabičku Georello Wall. To zásluhou firmy Pygmalino, která představuje českou distribuci. Krabička tak obsahuje nalepený český popis.

Uvnitř balení zájemci najdou celkem 72 dílků. Z nich je tu celkem šest ozubených kol různých velikostí a barev. V nich najdeme otvory, jejichž smysl vám dojde ve chvíli, kdy najdete uvnitř pytlík s hromadou špuntů. Ty jsou dostupné ve čtyřech barvách. K tomu všemu ještě dodává výrobce šestici protidílů, na kterých se kolečka mohou otáčet a také aršík se samolepkami. Zájemci budou potřebovat také balíčky lepidla UHU patafix, které umožní dílky lepit a znovu odjímat z různých materiálů.

georello-wall-04

Stavebnice podporuje vnímání prostoru i barev. Mohou si s ní hrát už čtyřleté děti. Zásadním prvkem a myšlenkou celé konstrukce je ale její umístění na zeď! Právě proto tu jsou ta lepidla, protože vodorovný povrch neumožní těmto ozubeným kolům dostatečně vyniknout.

A právě ta speciálně adhezivní, neagresivní, ale při tom znovu odejímatelná lepidla to všechno umožní. Díky nim je možné skládat otáčející se sestavy kdekoliv na zdi bez toho, že by děti cokoliv poškodily. Ještě větší překvapení je, že díky dobré konstrukci koleček je možné dílky poskládat do rohu, ať už vnitřního nebo venkovního. I tak ozubené části do sebe zapadnou, propojí se a vytvoří jeden celek.

georello-wall-06

Když si tak začnete hrát (nebo sledujete děti) s touto stavebnicí, zamrzí vás jen jedna věc. Že jich není víc. Řada Georello je ale daleko větší a propracovanější, jenže se nezaměřuje na konstrukce na zdi. Tady byste se museli smířit s pořizováním dalších stejných krabic, abyste vytvořili dostatečně velké dekorace. Právě jako ozdoba zdi dětského pokoje funguje Georello Wall nejlépe.

Protože se nám ale systém líbí, doufáme v příležitost otestování některé další stavebnice z řady, kterou pak snad představíme i vám v nějakém dalším článku.

georello-wall-03

Ale zpět ke Georello Wall. Jedná se o zajímavou a unikátní stavebnici na zeď, kterou je možné libovolně přestavovat a měnit. Puntíky dodají kolečkům jedinečný vzhled. Navíc ani cenovka není nijak přehnaná. Georello Wall patří na zeď dětského pokoje.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Zombie Tsunami – trochu jiná přírodní katastrofa