Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

V Dominionu se naučíte alchymii i prosperovat

Fanoušci Dominionu (recenze Dominionu) se mohou radovat, protože Donald X. Vaccarino pracuje neúnavně na dalších rozšířeních pro svoji karetní hru. Samozřejmě, říká se „kujte železo, dokud je žhavé“ a Dominion nyní láká pozornost nejen fanoušků deskových a karetních her, ale i široké veřejnosti. A právě to je důvod, proč vychází v podstatě jedno rozšíření každého půl roku. V češtině můžete už koupit Intriky i Pobřeží, a teď se v zahraničí zase zvedají vlny nových karet.

V zahraničí již vyšlo rozšíření Alchymista, které do hry přináší nový prvek – lektvary, které slouží ve hře jako nové platidlo, za nějž si můžete koupit karty, které stojí i nějaké lektvary (a těch je v tomto rozšíření většina). V menší krabici naleznete tentokrát „jenom“ dvanáct karet království (plus zmiňované karty lektvarů), které jsou všechny zaměřeny na postavy v kápi pohybující se v místnosti plné bublajících baněk. Výhodou tohoto rozšíření je jeho nižší cena oproti ostatním balíkům.

Zhruba před měsícem byl ohlášen další balík karet s podzimním termínem. Z toho je zřejmé, že Dominion: Prosperity, jak se jmenuje poslední zatím známé rozšíření, bude představeno na největší výstavě deskových her v německém Essenu. V Prosperitě se můžeme těšit na zbrusu nových 25 karet království. Tématem tentokrát bude bohatství – budete nacházet poklady a využívat jejich schopnosti.

Zásoba Dominionu se stále nezdá být vyčerpaná a zdá se, že by se z něj mohla stát další podobně dlouhá série, jako z populárních Carcassonne.

Zdroj fotografií: boardgamegeek.com

V Dominionu se naučíte alchymii i prosperovat
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Fingo – všemi deseti