Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Deskovky na Vánoce? Část 4: Malé hry

Většina deskových her se snaží zabrat co nejvíc prostoru na stole nebo vypadat velkolepě. Ale pak jsou tu ty malé hry, které si kladou naopak úplně opačný cíl.

Queendomino

Queendomino nás baví. Hra krásně vypadá, přináší nové zvraty a nápady. Oproti Kingdominu je výrazně propracovanější. Tím se sice ztrácí výhoda jednoduchosti původní hry, ale naopak přibývá kontrola a možnosti. Není tedy možné obě hry reálně porovnávat, protože jsou každá určená pro trochu jiné publikum. A přesto spolu fungují dohromady, což z nich dělá výtečnou sadu. O to více rádi můžeme být, že obě krabice máme dostupně v češtině! Ale pokud od nás chcete odpověď z hlediska hráčů, pak je přesto nakonec Queendomino lepší.

http://www.deskovehry.com/recenze-queendomino-kralovna-chce-sve-vlastni-uzemi

Troll

Trollové mají hlad a hráči je mohou vyslat na lov. Jenže ulovení kořisti vyžaduje spolupráci, pro kterou zrovna tato stvoření nejsou stavěná. Hráči se tedy musí do určité míry domlouvat, ale při tom stále sledují svoje vlastní cíle. Maso a kořist, všechno se cení, jenže trollové jsou horliví a mohou svoji snahu přehnat. Z takového rozsekaného cíle žádné jídlo nezbude. Troll je vtipná karetní hra a je to zaručený hit.

http://www.deskovehry.com/recenze-troll-prirucka-pro-spravne-loveni-kyjem/

Kombo Afrika

Kombo Afrika je hra, ve které na společné mapě hráči připravují seznam zvířátek. Ten se ale neustále mění a přelévá, jak přináší své hlasy pro jednotlivé adepty na krále. Hráči je musí stavět do řad, aby jejich hlasy měly nějakou váhu. Při tom ale bojují hlavně mezi sebou, což bohužel trvá o kapku déle, než by mohlo. Ale za nápad, který stojí v centru partie a výborné zpracování si Kombo Afrika zaslouží jednoznačnou pochvalu.

http://www.deskovehry.com/recenze-kombo-afrika-boj-o-krale-zvirat/#rating-anchor

Kompletní Vánoční poradna 2019:

Vánoční poradna 2019

Prozkoumávejte dál
Vánoční poradna – Rodinné hry