Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Další hra od Albi hraje tóny vážné hudby

Firma Albi vstoupila do kategorie vzdělávacích her dnes již klasickými sériemi Česko, Evropa a Svět, které jsou mezi lidmi neustále velmi populární. Kde jinde se dozvíte a naučíte takové množství informací, aniž byste četli nějakou encyklopedii?

Asi před měsícem uvedla na trh trojici her ze série Mysli a spojuj, ve které naleznete balíček karet s otázkami a spoustou vědomostí o lidském těle, vesmíru a zvířatech.

V oblasti deskových her se po velmi zajímavém tématu českého filmu tentokrát zaměřuje na druhé nejpopulárnější médium hudbu. Ovšem podobně jako u filmu si vybrali autoři pouze české výtvory, zde se specializovali pouze na úzký obor vážné hudby.

Název nové hry Klasika i zařazení do kategorie vážné hudby může odradit některé lidi, kteří se v operách nevyznají. Přesto většina z nás uznává české autory klasické hudby a zná mnohá jejich díla, aniž by se musela nutně vážné hudbě věnovat.

Otázky jsou totiž rozděleny do pěti kategorií. Při sousloví vážná hudba se může někomu vybavit opera, ale jeho význam zahrnuje mnohem širší hudební celek. O tom svědčí další okruhy, které se zabývají lidmi, historií, hudebními nástroji nebo úryvky ze známých skladeb.

Ale protože se jedná o vědomostní hru, důležitý je samozřejmě počet otázek, který se blíží k magické tisícovce. Neméně důležité je přiložené CD, na kterém naleznete hudební úryvky celkem 99 různých skladeb.

Vzhledem k tématu je hra Klasika doporučena od dvanácti let a v jedné partii se může utkat dva až šest hráčů, kteří využijí busty skladatelů i bodovací žetony. Výběr otázek zajistí klasická hrací kostka.

Další hra od Albi hraje tóny vážné hudby
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: The Grimm Forest – není les jako les