Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Deskové hry: Co koupit na Vánoce 2020 – pro pokročilé

I pokročilí hráči by chtěli najít pod stromečkem nějakou deskovku. Které z roku 2020 bychom jim doporučili?

Tainted Grail (Albi)

Tainted Grail: Pád Avalonu je hra plná zážitků, bohatá na příběh i dobrodružství. Nabízí spoustu volnosti, ale při tom stále udržuje postup děje kupředu. Celé mnohahodinové drama je rozdělené na stravitelné kapitoly, mezi kterými si hráči mohou snadno ukládat svůj postup. V rámci děje se odehrává neustále objevování něčeho nového, hráči vylepšují balíčky svých postav i jejich pasivní schopnosti. Hra je ve své podstatě jednoduchá a není složité se ji naučit. Cena odpovídá času, který ve hře strávíte. Jedinou opravdovou výtkou tak může zůstat nekompromisní horrorové a krvavé prvky, které jsou často součástí děje a které mohou někomu vadit. Tainted Grail: Pád Avalonu je aktuální hvězdou příběhového zážitku ve světě deskových her.
Recenze: https://www.deskovehry.com/recenze-tainted-grail-pad-avalonu-hruza-teror-a-odvaha/#rating-anchor

Fuji Koro (Tlama Games)

Fuji Koro je napínavé dobrodružství uvnitř vulkánu, ve kterém se hráči budou bát lávy, ale hlavně nebezpečných draků. Zážitek to je zajímavý a napínavý. K tomu ještě navíc mají hráči šanci si sami vytvářet zbraně a brnění z kostiček. Jenže pak přijde ke slovu náhoda a především dlouhá herní doba a většina atmosféry postupně vyprchává. Navíc zjistíte, že sestavené zbraně mají vlastně význam jen z hlediska kostiček, ze kterých se skládají a tvar už nehraje roli. Fuji Koro je hra, která vzbuzuje víc nadějí, než jich dokáže poté vyplnit.

Recenze: https://www.deskovehry.com/recenze-fuji-koro-bourici-hora-odmita-vydat-sve-poklady/

Kolonie (Blackfire)

Kolonie je dobrodružnou zábavou ze světa, kterému vládnou myšky. Musí ale tvrdě bojovat o přežití, protože i bez lidí je zde dostatek nástrah. Partie jsou plné příběhu a jsou hlavně o objevování než o bojování. Tomu také odpovídá jednodušší obtížnost. Průběh je hodně zaměřený na čtení, ale hráče čeká také volný pohyb po mapě, a především výběr dalšího dobrodružství. Mají totiž základnu, o kterou se musí starat. Celé to ale trochu pokazily pravidla, která nejsou dostatečně detailní a neřeší všechny nejasnosti, jež mohou v průběhu vzniknout. Kolonie není hrou, která vám nahází pod nohy překážky. Od toho tu není. Chce jen vyprávět příběh a nechat vás se bavit. A to jí jde skvěle.

Recenze: https://www.deskovehry.com/recenze-kolonie-mysi-last-of-us/#rating-anchor

 

Legendy západu (MindOK)

Legendy Západu jsou hrou, která nabízí několik hrstí zážitků splácaných do jednoho pořádně velkého koláče. Na hráče totiž čeká mapa, na které dostanou absolutní volnost. Mohou jít kam chtějí a dělat co chtějí. A obvykle si mohou být jistí, že za to získají alespoň nějaké cenné body. A právě o ty nakonec jde. Partie umí být rychlé, ale také dlouhé, záleží na cestách hráčů i na jejich počtu. Celkově jsou ale Legendy Západu extrémně atmosférickou a příjemně zábavnou hrou.

Recenze: https://www.deskovehry.com/recenze-legendy-zapadu-simulator-zivota-na-divokem-zapade/

 

Blood Rage (REXhry)

!Pozor! Dle informací vydavatele se neplánuje dotisk!

Blood Rage je bojovnou a krvavou zábavou, ze které nestříká na všechny strany jen testosteron vikingských bojovníků, ale především hratelnost. Touha po zážitcích se tady nestihne ani rozhořet, protože hráči jsou neustále zapojení do plánování a pohybů na mapě. Každý klan je jiný, a ačkoliv se jedná o malé rozdíly, na konci mohou být mnohem větší. Hráči si je totiž mohou vylepšovat podle svých představ. Vítězství se ale nakonec rozhoduje na mapě, přímými boji, které přináší vytouženou slávu a cestu do Valhally. Blood Rage je lahůdkou pro každého deskoherního fajnšmekra.

Recenze: https://www.deskovehry.com/recenze-blood-rage-hrda-vikingska-krev/

 

Ostatní díly Vánoční poradny 2020

Prozkoumávejte dál
Zaloguj Się Na Formalnej Stronie Kasyna