MindOK vydá Titanic, Smart IQ, Mondo, ale i Egizii jako Údolí králů

Na začátku března vám konečně můžeme představit i ediční plán jednoho z největších vydavatelství deskových her u nás – firmy MindOK. Již v našem obecném článku o plánech na rok 2011 jsme se zmiňovali o tom, že na letošní rok plánují dále pokračovat se svých dvou úspěšných řadách, ale pro jistotu si zopakujeme již známé skutečnosti:

Jako velice úspěšné rozhodnutí se ukázala lokalizace her pro jednoho hráče ze sady nesoucí název Smart Games. Po deseti hrách z loňského června se už nyní můžeme těšit z vydaného Titanicu. Na svoji příležitost čekají také Den a noc pro nejmenší, náročnější Metro a nově také roztomilí Tučňáci na ledu, kteří jsou novinkou také v zahraničí a teprve půjdou do prodeje po celém světě. Vše samozřejmě opět zaručuje perfektní provedení, jako u námi recenzované hry Na ledové kře.

K této úspěšné řadě přibude jedna nová, která je zaměřena ještě o kousek více na logiku a nese název Smart IQ, ve kterých se budete lopotit s kuličkami a kroužky. V této řadě vyjde celkem trojice her s názvy IQ Puzzle, IQ Box a IQ Twist. Všechny jsou samozřejmě opět určeny pro jednoho hráče a chlubí se vysokou variabilitou. Snad se nám brzy dostane nějaký testovací vzorek do ruky.

Druhou vydařenou skupinou her MindOKu, o které jsme již informovali, jsou Černé historky. Ty se v první polovině roku rozrostou o Filmové příběhy (aneb příběhy z filmových trháků) a také Růžové historky, což budou hádanky především pro ženy. Další dva zatím nepojmenované tituly z edice jsou ohlášené na podzim.

Událostí číslo jedna pro letošní rok je ale pro firmu MindOK bezesporu desetileté výročí jejich úspěšné hry Carcassonne (recenze). Ta se dočká exkluzivního nového vydání, takzvané jubilejní vydání, které se bude nacházet v krabici ve tvaru notoricky známé figurky z Carcassonne. Balení bude navíc obsahovat minirozšíření Oslava. I vy můžete společně s MindOKem oslavit 10 let Carcassonne, když se přihlásíte do jejich turnaje Carcassonne Tour.

A co nás čeká za další novinky? Máme se na co těšit! V řadě rodinných her přinese Mindok logickou pecku Kaleidoskop, což je překlad výborné hry Reinera Knizii Genial a také hru Geistes Blitz. V této jednoduché hře zaměřené především na děti jde o rychlost reakcí a postřeh, protože budete muset správně rozlišit obsah karet a podle barev předmětů získat co nejrychleji ten správný. A jak je patrné z tohoto popisu, u hry se výtečně pobaví i dospělí doma či na párty.

Ovšem tím zdaleka dnešní nadílka nekončí, protože na řadu přichází další dvě rodinné hry. Po loňském úspěchu znalostní Fauny od Friedemanna Frieseho (recenze) se letos znovu podíváme za zvířátky, ale tenotkrát s Michaelem Schachtem a jeho očekávanou hrou Mondo. Se zvířátky se tu potkáte však hlavně díky grafice, ve skutečnosti budete v časové tísni k sobě stavět dílky. Jedná se o jednoduchou rodinnou zábavu. Ta ještě není na trhu, takže bude pravděpodobně MindOK v první řadě vydavatelů, kteří jej budou mít k dispozici.

Letošní plán potěší i příznivce her pro větší skupiny hráčů, protože vydá v češtině zajímavou a mezi fanoušky oblíbenou hru Resistance. Ta v překladu ponese název Mafie, vznikla už v roce 2009 a je k ní třeba alespoň pěti hráčů. Hra se hodně zaměřuje na dedukci, interakci a psychologii, za jejíž pomoci musíte být schopní odhadnout role ostatních postav. Někteří z hráčů jsou totiž zrádci a jen oni to ví. Principem je tedy hra vzdáleně podobná oblíbenému Městečku Palermo.

Poslední a pro fanoušky deskových her možná největší novinkou je již v titulku zmíněná lokalizace hry Egizia, která je podle informací od distributorů lokalizována na přání české hráčské komunity. V češtině ponese název Údolí králů. Jedná se o velice vydařenou strategickou hru, která jde tak trochu ve stopách Agricoly (recenze) a jejího obsazování akcí a pokládání dělníků na hrací plán. Obsahuje však originální mechanismy, které ze hry dělají velmi zajímavou volbu a navíc se může pyšnit výtečným grafickým zpracováním.

Tak to je všechno z oficiálně oznámených plánů, ale samozřejmě to není celý výčet toho, co si pro nás Mindok na letošek připravil. O ostatních novinkách se však můžeme zatím jen dohadovat a nechat se překvapit.


MindOK vydá Titanic, Smart IQ, Mondo, ale i Egizii jako Údolí králů
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: RuneWars Miniatures Game