Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Deskovky na Vánoce? Část 12: Párty hry podruhé

Vánoční a Silvestrovské párty hry u vás měly velký ohlas. Protože jsem vybírali mezi letošními počiny velmi těžko, rozhodli jsme se přidat ještě jeden díl pro tuto kategorii.

 

Tajuplné říše

Tajuplné říše jsou nenápadnou karetní hrou, která by si ale určitě nezasloužila zapadnout v záplavě novinek. Právě na tuhle by měl ukazovat každý maják pro hráče, kteří hledají jednoduchou karetní zábavu, která prověří nejen jejich štěstí, ale také schopnost pracovat s kartami. Jednoduchý draftovací mechanismus je pouze doplňkem velkého množství komb, která jsou základem celého průběhu. Tajuplné říše jsou bodovým salátem, který si ale poctivě ukuchtí každý sám za sebe.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-tajuplne-rise-jen-v-te-spravne-kombinaci/

 

 

V pasti

V pasti je hra, které se nedají upřít některé problémy. Těmi nejvýraznějšími jsou originalita (ačkoliv v českém prostředí to není tak zřejmé) a rozhodování o nepovolených slovech. Zábava ale tento box u hráčů jasně vykoupí, protože vymýšlení pastí je zábavné pokaždé, když se do boje v jeskyni pustíte. Navíc je vše velmi příjemně variabilní nejen zásluhou zásoby slov, ale také kleteb, monster a obtížností. To všechno dělá z V pasti kvalitní party hru. A my jsme rádi, že pochází z Čech, tedy vlastně z Moravy.
 

http://www.deskovehry.com/recenze-v-pasti-i-slova-vas-mohou-chytit-a-nepustit/

 

 

Decrypto

Decrypto je parádní party zábavou, kterou byste měli mít doma, pokud rádi komunikujete a zkoušíte dedukci. Jedná se totiž o vynikající konkurenci slavným českým Krycím jménům, jde na to trochu jinak a přináší navíc i výtečnou atmosféru. Hra nabízí opravdovou šifrovací válku mezi dvěma týmy, které vymýšlí nápovědy, ale současně hlídají svá tajemství. Decrypto je prostě trefou do černého a zaslouží si hodně velkou pochvalu.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-decrypto-poradne-zasifrovane-tajemstvi/

 

 

Shadows Amsterdam

Shadows: Amsterdam je party zábavou se vším, co k tomu patří. Nabízí dynamickou hru, napínavé duely a dostatek prostoru pro hodně hráčů. Kromě toho ale obsahuje také dedukci a pořádný test všech zúčastněných. Partie bez tahů, ve které hráči musí podle obrázků najít svoji cestu mapou, je krásně rychlá. Na závěr to je všechno jasné: není příliš důvodů, proč Shadows: Amsterdam nevyzkoušet.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-shadows-amsterdam-hon-za-dukazy/

 

Prozkoumávejte dál
Deskovky na Vánoce? Část 1: Karetní hry pro rodinu