Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Ohlédnutí za Festivalem Fantazie 2010

Festival Fantazie 2010 je úspěšně za námi. Nikdo ze zúčastněných nepochybuje, že i letošní ročník byl jedinečný, stejně jako těch předchozích čtrnáct. Stejně jako v minulých letech, i tentokrát nabídnul fanouškům obrovský výběr témat, filmů, besed a zábavy. Hlavním hostem byl Rick Worthy, jeden z představitelů Cylonů v seriálu Battlestar Galactica. Akce se neobešla bez účasti mnoha českých známých literárních osobností, jako jsou Jan Kantůrek nebo Pavel Renčín. Fanoušci Hvězdné brány se dočkali i představení Davida Nykla.

Možná trochu nad plán byla sluneční výheň, která řádila nad Chotěboří celých jedenáct dnů trvání festivalu a asi všem trochu znepříjemnila pobyt. A právě v těch chvílích vedra překonali všichni nutkání jít do stínu k vodě a raději zasedli třeba k deskové hře.

Právě deskovky měli na Festivalu Fantazie věnované hned dvě místnosti. Nápadnější byla větší herna, která ležela naproti budově kina, kde se prodávaly vstupenky. Herna zahrnovala více než dvacet stolů, u kterých jste si mohli zahrát jednu z desítek her.

Hned u vstupu zaujal regál, na kterém stály osamocené krabice s deskovkami. Každou z nich jste si mohli v klidu otevřít, prohlédnout a případně odnést ke stolu a zahrát. V rozích místnosti se nacházely prodejní stánky společností Albi a MindOK, kde jste si mohli některou z vystavených her koupit za festivalovou cenu. Prodavači vám ochotně poradili, pokud jste si nebyli jistí.

Nabídka k testování byla opravdu široká, od novinek Agricola: Sedláci z blat, logických SmartGames (MindOK), přes rozšíření Pandemicu: Nové hrozby nebo karetních Myší v čokoládě až po klasiky jako je Agricola nebo Dominion.

Od každé hry bylo na pultíku vždy více kusů, takže jste nemuseli mít strach, že by se na vás nedostalo. A spoluhráči? Hala byla plná ochotných a nadšených deskovkářů, kteří se nebáli jakékoli partie.

Budovu s deskovými hrami sdílely také konzole, takže pokud jste si chtěli chvilku odpočinout, stačilo zasednout za volant některého z přítomných modelů nebo si zadrnkat na kytaru v hudební hře.

Festivalu Fantazie se zúčastnil i Vláďa Chvátil, bohužel v tento den jsme se v Chotěboři nenacházeli, takže nemůžeme popsat hry, které přivezl ukázat všem přítomným.

První tři dny festivalu měli návštěvníci možnost zajít také do druhé, menší herny, která sídlila v zapadené Sportovní hale. Cesta chodbami byla spletitá a místnost nebylo snadné najít, čemuž také odpovídal počet jejích návštěvníků. Přitom jste si tam mohli zahrát skvělý magnetický fotbal nebo jednu z mnoha deskových her, které u nás běžně nekoupíte. To vše zásluhou Ladislava Smejkala, provozovatele obchodu Svět deskových her, který tyto hry s sebou přivezl. Opět byly k vidění otevřené krabice, které jste si na asi deseti stolech mohli rozložit a zahrát.

Druhý stánek patřil Jiřímu Mikolášovi z Jirasgames. Ten na Festival Fantazie přivezl prototyp své nové sportovní karetní hry Goal! Game, ale i své výborné klasiky z let předchozích, ať už to byl Fantastát, Evoluce v krabici nebo kostková Cuba Cube.

Fanoušci deskovek si Festival Fantazie užili, protože možnosti byly velmi široké. Necelé dva týdny si užili i všichni ostatní návštěvníci. Celkem se jich za branami festivalu vystřídalo celkem 2410. Pokud jste tam letos nebyli, určitě si rezervujte místo v kalendáři na příští rok. Začátkem července byste se měli vydat směr Chotěboř.

Ohlédnutí za Festivalem Fantazie 2010
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Alhambra – život stavitelů paláců