Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Představení hry: Fruit – hra pro vaše nosy

Asi před měsícem se nám dostala do rukou hra nezávislého tvůrce Jana Komárka s názvem Fruit. Jedná se o přírůstek do rodiny párty deskovek, kterých není určitě nikdy dost. Zvlášť pokud jsou vystavěné na tak originálním základě, jako je právě Fruit.

Hra zatím nemá krabici, ani pravidla a do redakce nám tak dorazil pouze „obsah“, který však má již finální podobu. Jedná se o plastové nádobky ve tvaru ovoce, ve kterých však není žádný obsah. Uvnitř je pouze jakýsi povrch, který má nezaměnitelnou vůni. Vždy pouze jeden z kousků daného tvaru odpovídá vůní zobrazenému ovoci, ostatní jsou tak trochu Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak jen ne pro chuť, ale pro čich.

A jak se vlastně Fruit hraje? Jednoduše. Tři až čtyři hráči si mezi sebe na stůl rozloží každý jeden druh ovoce. Někdo má méně ovoce, které je za více bodů, zatímco někdo má obyčejnější banány a maliny. Všichni hráči vezmou jeden svůj kus ovoce a mohou si k němu přičichnout (na spodní straně víčka je uvedené, jakou vůni dané ovoce má), aby věděli, které dávají na talíř. Ten ve hře ještě není, ale v plné hře autor slibuje plastový talíř s motivy všech čtyř druhů ovoce. Důležité je, že uprostřed může být vždy pouze jeden kus od každého druhu. Záleží tedy i na rychlosti, s jakou hráči voňavé kousky do středu dávají, protože mohou strategicky plánovat.

Když je uprostřed tolik kusů ovoce, kolik je hráčů, je pouze na hráčích, aby se pokusili odhadnout, jestli je na talíři voňavá dobrůtka nebo podivně páchnoucí směs. Každý z nich si vezme do ruky jedno ovoce, které není jeho a tipne si, jaká je uvnitř vůně. V případě, že se mu to podaří, získá ovoce k sobě.

Vítězem se stává hráč, kterému se podaří, jako prvnímu sesbírat od každého ovoce jeden kus. Protože některých ovocí je více a některých méně existují takzvaná sudá a lichá kola. V lichém vybírá ovoce do středu stolu hráč, zatímco v sudém to za něj udělá hráč sedící naproti. Tím se zabrání situaci, kdy by si hráči šetřili vzácnější kousky ovoce pouze pro sebe.

Autor slibuje ještě několik dalších variant s kousky ovoce, které budou však přístupné až ve finální verzi. Už teď ale hra slibuje kromě netradičního zpracování také nádech strategie, rychlosti a také spoustu zajímavých vůní. Bohužel hru se zatím nepodařilo prosadit a autor stále čeká na oslovení některým z vydavatelských domů.

Těšte se, až k ní budete moci také přičichnout!


Představení hry: Fruit – hra pro vaše nosy
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Kvedlalové z Kvedlinburku – Kořenářky