Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Carotina Baby Duo Farma – polovina k polovině

Dnes je polojasno. Po obloze se prohání mráčky a na moje okolí vrhají stín. Na první pohled to vypadá, jako by celé moje okolí bylo rozděleno na malé kousky. Polovina stodoly tone ve stínu, stejně jako část traktoru. Dokonce i jeden z mých kamarádů, kráva Žofka, má svůj zadek ozářený, ale hlavu ukrytou v šeru. Nevím proč, ale najednou mám chuť si hrát.

A hrát si budou i děti, protože si pro ně mrkvička Carotina Baby připravila novou puzzle zábavu. Ta míří na úplně nejmenší zájemce už od jednoho roku věku. Hračka se jmenuje Baby Duo: The Farm kterou v Itálii vytvořila společnost Lisciani. Do svojí nabídky ji zařadila společnost Piatnik, která tím nabízí i jiné výrobky, než pouze hry.

Samotná krabice sice není extra velká, ale už na jejím víku vidíme náznak puzzle dílků, které se uvnitř ukrývají. A podle hmotnosti dokážeme dopředu tipnout, že toho kartonu nebude úplně málo. A je to opravdu tak.

Na děti totiž uvnitř čeká spousta dvoudílných destiček, které ukazují hravou formou svět farmy a všeho kolem. Je tu samotná titulní farma, ale třeba i traktor, kurník a nesmí chybět spousta obyvatel od koníka, přes pejska a kočičku až po ovečku. K nim se přidají také farmář a farmářka, a dokonce i strašák na pole nebo zahrádku.

Obrázky jsou krásně jednoduché, takže si v nich najde tvary a zálibu i malé dítě. Při tom mají pěkné a živé barvy. Navíc samotné destičky jsou z opravdu silného a pevného kartonu, takže se s nimi mohou mazlit i opravdu ty nejmenší děti.

Doporučení od jednoho roku je trochu odvážné. Při hraní s patnáctiměsíčním batoletem už zaujmou samotné obrázky, které společně procházíme. Baví ji rozebírat připravené puzzle, ale jejich spojování zatím není na pořadu dne. Troufneme si tipnout, že tuto schopnost ale s trochou tréninku a zvědavosti dokážeme podpořit kolem roku a půl věku.

Jako horní hranice jsou u krabičky stanovené čtyři roky. Zatímco ty nejmenší děti budou objevovat spojování destiček, u těch větších už toto není výzva. Starší děti mohou s pomocí obrázků vyprávět příběhy a kombinovat všechny účinkující.

Nejdůležitější u takovýchto hraček pro nejmenší je přínos. No a tady se opět projeví výhody hlavně u těch nejmladších, kterým destičky podpoří zručnost. Na spojování a manipulaci jsou potřeba šikovné prstíky. Nejdříve samozřejmě děti musí pochopit natočení, jak spolu destičky propojit a že při tom musí ležet na nějaké podložce. Při tom používají logické myšlení. A totéž platí i při hledání destiček, které k sobě patří. Na závěr pak je třeba zmínit představivost, která je ale tou odměnou ve chvíli, kdy už umí děti všechno složit.

Baby Duo: The Farm není jen puzzle. Je to hlavně způsob, jak můžete dítě rozvíjet už odmalička. Dětem se obrázky moc líbí a vydrží si s nimi hrát dlouho. Jen nepočítejte s tím, že je položíte před roční dítě a budete mít pokoj. Ale ty starší pak mohou vytvořit na farmě i zábavné příběhy.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Star Wars Podrace – závoďte s Anakinem