Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: HABA Dřevěná stohovací hra s předlohami na farmě

Na farmě se každý den od rána děje spousta věcí. Zvířátka pobíhají sem a tam a zdánlivě to dělají bez jakéhokoliv smyslu a systému. Jenže ve skutečnosti jsou všichni na průzkumu. Každý den totiž staví pyramidu na jiném místě farmy, protože se tak chtějí dostat do Guinessovy knihy rekordů. No a jakmile to místo někdo najde, rychle se všichni svolají a vytvoří formaci, kterou si pro daný den nacvičovali ve stodole.

Děti sice zvířátkům nepomohou s volbou místa, ale určitě dostanou za úkol pomoci se stavbou. To všechno se odehrává v dětské hře pro jednoho, která se jmenuje Na farmě a jde se o zábavu od značky HABA. Jedná se o přírůstek do nové populární řady dřevěných stohovacích her, kterou nyní nabízí s českými pravidly oficiální distributor HABA pro ČR a SR.

Jako všechny ostatní hračky z řady, i tato má na svém víku zdůrazněné hlavní postavy celé hry a také počet komponent, které na hráče uvnitř čekají. Tentokrát je to číslo zdánlivě nízké a je to číslo čtrnáct. Mezi hlavními aktéry pak jsou zvířátka, ale také děti z farmy. Nemůže chybět pejsek, koník, kravička nebo třeba prasátko.

Základem každé hádanky je ale dřevěný stojánek s drážkou. Do té si dítě vloží jednu z karet zadání, kterých je v boxu pět. Jsou oboustranné a podle počtu hvězdiček je lze zařadit do tří kategorií obtížnosti.

Jakmile si jedno zadání dítě vybere, rozloží si před sebe figurky, které jsou na obrázku vidět (klidně i z části) a pokusí se postavit zvířátka do takových pozic, aby při pohledu zepředu bylo vše stejné jako na obrázku. Především jde o natočení figurek a jejich vzájemné prostorové uspořádání.

Hračka je určena pro děti už od dvou let a to proto, že se s její pomocí děti naučí chápat prostor a zapojí představivost. Tu totiž nezbytně nutně potřebují, aby si dokázaly dopředu rozvrhnout pozice jednotlivých figurek.

Současně ale krásně barevné a obrázkové figurky fungují jako naprosto parádní hračky jen tak do ruky, aniž byste k tomu potřebovali rovnou karty. Proto je možné krabičku pořídit i dětem mladším, jen nebudou zatím schopné řešit úkoly a zadání. Jsou to kamarádi, kteří tvoří opravdovou farmu.

Krabička je překvapivě malá, ale zpracování je naprosto precizní. Všechno komponenty jsou opravdu velmi pevné a jejich životnost je vysoká. Navíc všechny figurky jsou na pohled krásně lákavé. Jediným problémem, který opět musíme zmínit, je počet zadání. Pět karet, tedy deset úkolů, to je pro děti záležitost na pár hraní. Můžeme tedy říct na několik odpolední. Poté už si budou muset děti vystačit s vlastní (nebo rodičovou) fantazií.

Navíc samotné figurky jsou oboustranné, takže zatímco na jedné straně na nás kouká kravička svýma smutnýma očima, na druhé jí koukáme jen do zad. Výjimkou je figurka dítěte, kde je na jedné straně kluk a na druhé holčička, aby děti měly volbu.

Dřevěná stohovací hra Na farmě je nádherně provedeným testem prostorového vnímání. Děti mají na svém dvorku spoustu zvířátek, která se snaží poskládat podle požadavků. Jejich snažení nekazí nic a mohou se o to snažit libovolně dlouho. To je tak dobře, protože v krabici není zrovna záplava zadání a je to škoda. Ale kromě toho je zárukou chytrých výzev a také šance se něco naučit a to pro všechny malé děti.

Facebook: @HabaCeskoSlovensko

Instagram: @haba_cesko_slovensko

Prozkoumávejte dál
Recenze: Dreams – i bohové mají sny