Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Hračka do vody puzzle Mapa světa

Celý svět přece plave na vodě. A tak průzkumníci musí trénovat ve všech situacích. To, že se nějaká část pevniny dostane pod hladinu je ještě nesmí zastavit v hledání nových míst, kde by byla úrodná země. Těch už totiž moc nezbývá, takže popsat všechnu zeleň a zvířecí druhy se zdá být naprosto zásadní pro celé lidstvo.

Objevovat svět a jeho obyvatele budou i děti v hračce do vody ve formátu puzzle, která nese název Mapa světa a vytvořili ji v laboratořích značky Janod. Tato krabička připlula na mořských vlnách zásluhou oficiálního distributora Janod pro ČR a SR.

Celý svět se naskládal bez problémů do kartonové krabice, která je navíc překvapivě lehká. To proto, že samotný obsah je celý vyroben z pěny. Tento materiál je současně odolný a voda se nezalekne, ale především je krásně lepivý, takže na hladkém povrchu stěny vany výtečně drží. Jednotlivé dílky jsou malé, takže jsou pevné a v ohybu prakticky nezničitelné. Z horní strany jsou pokryté lesklou úpravou s detailní barevnou grafikou.

Mapa je v první řadě puzzle. Nečekejte ale žádné záludné tvary nebo otvory, které je třeba pospojovat. Dílky spolu prostě a jednoduše sousedí. Přesto je třeba se řídit obrázkem a uspořádat celou mapu Země pěkně tak, aby navazoval jeden kousek na druhý.

Při skládání je dobré začít od kontinentů, které jsou vykreslené jako barevné plochy s obrázky zvířat a lidí. Mapka jako taková se skládá z 28 dílků – ze čtyř řad po sedmi destičkách. Ty společně vytvoří oválný pohled na obydlenou planetu.

Kromě již zmiňované mapy jsou ale pro děti připraveny také plavidla, kterými se po již složené planetě budou přepravovat a navštěvovat jednotlivé obyvatele všech tvarů, velikostí a barev.

Aby samotné dílky při skládání neuplavaly a nemusely je děti lovit po celé vodní ploše, je v krabici také velký pytlík s dvojicí přísavek. Slouží jako zásobárna, kam si děti mohou uložit mapu i poté, co si s ní dohrají.

Mapa má na výšku 24 centimetrů a na šířku vyžaduje téměř půlmetr (přesně 47 centimetrů), takže se vejde do každé vany, i do těch menších. Obrázky drží dobře i na navlhčených kachličkách, ale největší zábava s nimi je samozřejmě přímo ve vodě.

Hračka do vody puzzle mapa světa je vhodná pro děti už od tří let. Výborně se s ní manipuluje a děti naučí zábavnou formou nejen hledání podobných tvarů a zářezů, ale především vnímání geografie naší zeměkoule, umožní jim pojmenovávat jednotlivé obyvatele i kontinenty, a ještě si se složenou mapou nakonec pohrát. Co byste mohli od takovéto hračky chtít víc?

Facebook: @JanodCeskoSlovensko

Instagram: @janod_cesko_slovensko

YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Wanted: Igor! – Frankenstein hledá poskoka