Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Jake and the Neverland Pirates – Hey Hey! OK!

Jake and the Neverland Pirates: Hey Hey OK! - balení

Země Nezemě je místem, kde je možné všechno. Jake to věděl, když se plavil na svojí lodi a nervózně koukal do dalekohledu. Doufal, že tu černou vlajku se zkříženými hnáty neuvidí. Na palubě vezl dvojčata. Slíbil pohádkáři, že je převeze bezpečně z ostrova na pevninu. A teď nastala nejtěžší část jejich plavby. Museli překročit zátoku pirátů..

Možná jste si mysleli, že Země Nezemě je pouze místem pro Petra Pana, Zvoněnku a další jejich kamarády. Jenže to se pěkně pletete, protože dobrodružství můžete v této zemi najít na každém kroku. A jedno takové se odehraje ve společnosti pirátských lodí, na jejichž palubě se možná někde ukrývá i kapitán Hook.

Mluvíme o hře Hey Hey! OK! od firmy Trefl, která vychází pod licencí Jake a piráti ze Země Nezemě stanice Disney Junior. Hra je tak založená na postavách animovaného seriálu, který u nás asi ještě není příliš známý. Alespoň nikdo z nás se s ním ještě nesetkal. Přesto si ale můžeme pořídit tuto hru, kterou mohou hrát děti už od tří let.

Jake and the Neverland Pirates: Hey Hey OK! - připravená hra

Uvnitř podlouhlé nízké krabice s titulní postavou Jakea s dalekohledem najdetem rozkládací herní plán přeložený na polovinu. Na něm najdete ostrov a kolem něj cestu, po které se mohou plavit vaše lodě. Ilustrace jsou zde povedené, ale nic jiného bychom ani od hry pod hlavičkou Disneyho neočekávali.

Spolu s herním plánem posázeným nejrůznějšími barevnými poli najdete v krabici také arch s kulatými žetony pokladů, čtyři obrázky lodí a pro ně také čtveřici plastových lodí. Pro každého z malých námořníků je připravena také destička k uskladnění pokladů. Nemusíte mít strach, že by vám ji někdo ukradl, protože ji bude chránit celá čtyřka dobrodruhů známých z televize.

Každá má na druhé straně také malý kompas pro případ, že byste se na moři ztratili. Ale to naštěstí nebude váš případ, protože jako zkušený mořeplavec se nenecháte odlákat od břehů a vždy se udržíte na dohled.

Jake and the Neverland Pirates: Hey Hey OK! - rozehraná hra

Nejdříve si tedy každý z kapitánů vybere jednu barvu destičky a podle toho dostane také žeton lodi ve stojánku, který položí na startovní políčko s mrakem. Na všechny zlatá políčka s pokladem teď hráči společnými silami rozmístí náhodně a bez koukání žetony se zlatem, které budou sbírat. Mezi sebe položí žlutou kostku a partie může začít.

Všechny děti se střídají v házení kostkou. Podle jejího výsledku mohou posunout svoji loď v libovolném směru. Na křižovatkách se mohou rozhodnout a využít dobrého větru ke změně směru. Jen si musí dávat pozor na všechna ty záludná políčka, která se na herním plánu nachází.

Čeká tu na vás kapitán Hook, díky kterému se musíte vrátit zpět, Smee vás přinutí čekat, ale kormidlo vám pomůže v pohybu. To Izza, Kubík a Kulda přiložili ruku k dílu a loď hned pluje rychleji. Nejdůležitější jsou ale pole s pokladem. Ve chvíli, kdy na něm některá z lodí zastaví, její majitel se může podívat na obrázek na žetonu.

Jake and the Neverland Pirates: Hey Hey OK! - rozehraná hra

Pokud mu takový poklad ještě chybí ve sbírce, položí jej na svoji destičku. V opačném případě jej vrátí zpět na herní plán, ale tentokrát už obrázkem nahoru. Tím odhalí obrázek i ostatním hráčům, kteří se k němu začnou velice rychle plavit a budou mezi sebou bojovat.

Tady je moment, kdy u nás získává Hej Hej OK největší plusové body, protože nehoníte jen skryté obrázky. Díky tomu mají šanci na vítězství i hráči, kteří jsou více pozadu. Zatímco vedoucí kapitán hledá poslední obrázek, mohou po něm sbírat ty, které chybí jim.

Ve chvíli, kdy některý z kapitánů nasbírá všechny čtyři různé poklady, musí otočit plachty a uhánět jako o závod zpět na ostrov – na startovní políčko. Teprve tam jej můžete vyhlásit tím nejlepším lovcem pokladů a vítězem partie.

Jake and the Neverland Pirates: Hey Hey OK! - karty

Jack and the Neverland Pirates: Hey Hey OK jsou jednoduchou zábavou pro děti. Berou si za předlohu nové téma, ale představují podobnou chodičku, kterou už jsme tu měli vícekrát. Naštěstí ale přecejen narazíme na jednu novinku oproti ostatním – žetony, které si nevezmete, zůstanou odhalené ležet na herním plánu.

Dětem se bude velice líbit pěkně kreslené zpracování. Nejhezčí je určitě kreslený herní plán, ale nezaostávají za ním ani hráčské destičky. A to i přesto, že jsou vlastně všechny čtyři stejné a odlišují se pouze barvou lemu.

Hra je doporučena už od tří let. To umožňuje právě jednoduchý herní princip, ačkoliv přítomnost kostky vyžaduje pomoc dospělého nebo alespoň základy počítání. Bohužel velikost některých komponent ale má za následek, že bychom tříleté dítě se hrou určitě nenechávali o samotě a vždy hráli s ním. Žetony s pokladem i podstavce lodí jsou dostatečně malé na to, aby je bylo možné spolknout.

Jake and the Neverland Pirates: Hey Hey OK! - detail herního plánu

Hey Hey OK závisí na hodech kostkou, podobně jako mnoho dětských her. A to je vlastně dobře, protože takovéto jednoduché hry děti baví. Když k tomu ještě přidáme možnost sbírat žetony s poklady a téma nového animovaného seriálu, pak se jedná ve výsledku o podařenou hru pro ty nejmenší.

Recenze: Jake and the Neverland Pirates – Hey Hey! OK!
Jake and the Neverland Pirates: Hey Hey OK se řadí do dlouhého zástupu jednoduchých chodiček, které vás mohou nalákat snad pouze na svoje téma a grafiku. Pokud děti mají tenhle seriál rádi a jsou teprve v předškolním věku, pak by je tahle hra mohla zajímat. V opačném případě se jedná o stále to samé - hodíte kostkou, popojdete, vyhodnotíte efekt políčka a snažíte se sebrat žetony, které potřebujete. Hra je závislá čistě na kostce a proto se hodí opravdu jen pro hru těch nejmenších fanoušků Země nezemě..
Klady:

+ pěkné Disney ilustrace
+ vhodné pro malé děti
+ kostka děti baví
+ žetony zůstávají otočené vzhůru a i další hráči mají šanci jej získat
Zápory:

- pozor na velikost žetonů, pokud si s hrou hrají tříleté děti!
- náhoda
Prozkoumávejte dál
Recenze: Špagety – speciálně uvařené pro děti