Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Kalendář ročních období

Každý den v roce je krásný svým vlastním a jedinečným způsobem. Ať už se z nebe snáší sníh, déšť nebo kolem létají hromy a blesky, pokaždé v tom můžete vidět něco krásného.

Půvab ročních období si nyní mohou děti pověsit na zeď díky skvělému kalendáři, který je provede pučením květin, sběrem plodin i pouštění draků. Na malé děti čeká Kalendář ročních období od značky Janod, kterou nám přináší oficiální distributor značky Janod pro ČR a SR.

Box je pořádně velký a také těžký, protože takový kalendář není možné nijak překládat. Jedná se o opravdu velkou masivní dřevěnou desku, která je nahoře protkaná pevným provázkem. Právě za něj si jej budou moci děti pověsit a to kamkoliv se jim zlíbí.

Uvnitř ale kalendář překrývá ještě řada kartonových archů, které jsou obsypané komponentami, jež lze na kalendář umisťovat. Všechny jsou magnetické a na ploše skvěle drží. Kartony jednotlivých dílků jsou opravdu silné a pevné, takže se nemusíte bát, že by přišly k nějaké újmě. Je jich navíc více než stovka, takže variabilita jednotlivých ročních období je už dopředu zaručena.

Určitě už si říkáte, že nebude jednoduché uskladnit ty dílky, které zrovna nepoužíváte. Naštěstí si stačí ponechat zmiňovaný velký box, protože jeho dno lze snadno rozdělit na čtvrtiny s pomocí kartonových oddělovačů.

Základem všeho ale je velká dřevěná deska. V její horní části je ukrytý otočný kotouč, který svým textem jasně rozhodne, jestli je jaro, léto, podzim nebo zima. Stačí jej správně pootočit a text už o všem informuje sám. Ve spodní části pak jsou vypsané měsíce, všech dvanáct, rozdělené do malých oddílů. Sem lze položit čtvercovou destičku reprezentující dané období vše vypovídajícím obrázkem, takže už tady děti trénují rozpoznávání těch správných ikon a momentů.

Podle toho, co si nastaví dole na kalendáři by děti měly zaplnit volný prostor uprostřed. Díky tomu hračka nádherně povzbuzuje fantazii, protože komponent je dostatek a vše vypadá opravdu věrně. Je tu oblečení, ale také rekvizity. Nazdobíte tak strom a vedle třeba připravíte hromádku sněhu nebo mráček. I jednu jedinou postavu na ploše lze převlékat a měnit z holky na kluka.

V krabici je také sada čtyř oboustranných karet, které trochu napovídají, co s hračkou lze dělat a jak třeba zaplnit volný prostor. Děti ale baví hlavně dělat si vše po svém. V pokojíčku tak stráví překvapivě hodně času jen tím, že se snaží vše vyskládat a zaplnit tak, jak se jim to bude líbit.

Jedinou nevýhodou pro některé zájemce by mohla být absence češtiny. Měsíce i roční období jsou pojmenované anglicky, ale obrázky a krásná grafika mluví za všechny jazyky.

Kalendář ročních období je hračka, která bude děti provázet dlouho, protože se bude vyvíjet, jak budou venku za oknem ubíhat sezóny. Děti si díky magnetickým komponentám mohou vše zvěčnit, upravovat a k tomu se ještě navíc učit kalendář i co patří do kterého ročního období. Ačkoliv byste řekli, že se jedná vlastně o výzdobu dětského pokoje, má tato hračka neocenitelnou schopnost děti učit a vzdělávat. No a o to nakonec u hraček jde. 

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko
YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Twilight Impérium Čtvrtá edice – vesmírná odysea na čtvrtou