Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Zatloukačka Pure s vyjímatelným xylofonem

Když zatloukám hřebíky, mám pocit jako virtuóz. Vyklepávám tóny svým kladívkem a skládám z nich malé melodie které dokážou potěšit. Je to sice jen několik kovových zvuků, ale mým uším znějí destičky stejně dobře, jako naladěné piano. Už teď nepochybuji, že výsledkem mojí práce bude veledílo.

A podobně hudebně založené se mohou cítit děti i s novou zatloukačkou, která vyšla pod značkou Janod. Tentokrát připadá do řady hraček Pure a celý její název zní Dřevěná zatloukačka s vyjímatelným xylofonem. Na pulty českých obchodů se dostává zásluhou oficiálního distributora Janod pro ČR a SR.

Tmavě modrá krabička už na první pohled odhalí, co všechno se uvnitř nachází. Žádná překvapení tedy nepřijdou. Vlastně až na fakt, že jednotlivé komponenty jsou pečlivě obalené, aby jejich dřevěné součástky při transportu nepřišly k újmě. Po vybalení dostanou malé děti jeden stoleček, tři kuličky, kladívko a xylofon.

Na začátku po vybalení je zatloukačka pouze zatloukačka. Xylofon totiž je uložen stranou a do hraní s kuličkami a paličkou jej lze zapojit jednoduše tak, že jej děti zastrčí do připraveného speciálního zářezu. Tím je vše zkompletováno a legrace může začít.

Děti si nyní mohou natrénovat činnost, kterou budou muset neustále opakovat – vzít trojici dřevěných kuliček a vložit je do otvorů na horní straně stolečku. Na místě je budou držet plastové zobáčky, díky nimž ihned nepropadnou dolů.

A na dítěti nyní je, aby kuličkám pomohlo s pomocí dřevěné tyčinky, na jejíž špičce je figurka včeličky, včetně křídel. Dítě právě s ní může bouchat do kuliček. Není to ale kladívko, takže je potřeba dát větší ránu a kulička se pomalu prokousává směrem dolů. Protože obvykle nepropadne naráz, pokud rána není opravdu velká, přináší to s sebou pocit, jako by dítě opravdu kuličku zatloukalo.

Ale to není všechno, protože pak přijde na řadu xylofon. Ten leží pod otvory šikmo, takže se po něm kuličky kutálejí směrem dolů z kopce. A při tom hrají na kovové destičky, které jsou uložené po stranách v pěně, aby netlumil jejich zvuk kontakt se dřevem.

Povrch celé hračky je pokrytý krásnými ilustracemi, které patří svojí barevnou paletou do série Pure a nabízí tak živé a veselé barvy. Na hračku je tak radost pohledět a sedí k tomu také včelka s jejími křidélky, které jsou vyrobeny z filcu a připevněny dobře k bouchací hlavičce.

Xylofon vypadá na první pohled jako nějaké strouhátko, dokonce má na jedné straně i rukojeť, aby se s ním lépe manipulovalo. Proč? Je možné jej vytáhnout ze zatloukačky a používat separátně. Především ale vnímáme jiný důvod – zatloukačka funguje i bez něj, takže pokud rodiče chtějí klid, stačí zabavit xylofon. Na hluku to ale neubere, protože bouchání do zatloukačky je také pěkně hlučné.

Otvory jsou chytře umístěné nad prvním, třetím a pátým plíškem xylofonu, takže kuličky při svém propadnutí zahrají každá trochu jinak. Jelikož ale při tom poskakují, tak neprovedou tu procházku stupnicí, jakou byste asi čekali, pokud tedy nemáte velké štěstí.

To ale nic nemění na tom, že je tahle Zatloukačka s xylofonem Pure opravdu pěknou hračkou. Líbí se nám hlavně možnost hračku rozebrat a vzít si samotný xylofon klidně s sebou. Volba menšího a lehčího kladiva se nám zpočátku zdála zvláštní, ale dává smysl, protože děti nemohou do koulí dávat takové rány. Pro zvuk i xylofon je to dobře. A pro děti také, protože si zlepšují své držení tyčinky ještě o to víc.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko

Prozkoumávejte dál
Recenze: Knit Wit – šnůrka plná slov