Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Motýlek Tvary a barvy

Jako by se louka zvedla a vyrazila si na výlet. Prošla přes terasu, vstoupila otevřenými balkónovými dveřmi a pohodlně se usadila ve středu vašeho obývacího pokoje. Najednou je celý váš koberec plný bzučení a hemžení.

A kromě třepotání motýlích křídel na děti čeká spousta jiných kamarádů v obrovském puzzle a hračce, která dostala do vínku název Motýlek: Tvary a barvy. Jedná se o krabičku, která vychází pod logem firmy Lisciani a v řadě hraček Carotina Baby. Za všemi těmi hmyzími přáteli děti zve také společnost Piatnik, která box přináší v češtině.

Ačkoliv se jedná o puzzle, všechny jeho součásti se schovávají v bezpečí kartonové krabice. Na víku nevidíme kompletní obrázek, ale pouze obrázek ústředního motýla. Uvnitř pak kromě těchto součástek najdou děti také papírový návod, který pouze prozradí, co by mělo toto puzzle trénovat.

Nejedná se totiž o obyčejnou skládačku, ale svými rozměry a tvarem pečlivě navrženou hračku. Ta nabízí objevování pro mrňousky už od jednoho roku věku. To proto, že kartonové dílky mají zvýšenou odolnost, jsou opravdu pevné, a i přes velké rozměry se s nimi dobře manipuluje i menším ručkám a prstíkům.

Barevné geometrické obrazce a linie mají za úkol vést dítě a jeho ruku tak, aby našlo správný obrázek, a ještě jej dokázalo dobře umístit. Ačkoliv je ale skládačka určená už pro děti od jednoho roku, reálně si začne nástrahy užívat až po osmnácti měsících věku.

Jednotlivé dílky jsou na první pohled rozeznatelné a je na první pohled jasné, kam patří. Při tom je ale obsah celé skládačky zajímavý a variovaný, plný létajících i chodících hmyzích stvoření. Nechybí beruška, červík, roháč, ale třeba včela, komár nebo pavouček. Nakonec ale všemu dominuje titulní motýl, který má roztažená křídla prakticky přes polovinu plochy.

A právě v jeho křídlech jsou nenápadně umístěny malé destičky, které trénují nenápadně vnímání barev a tvarů. Je tu trojúhelník, čtverec, kroužek i šestiúhelník. A motýlek se o ně rád podělí.

Celkově má puzzle velmi roztomilou grafiku, která je plná barev, až oči přechází. U obyčejného obrázku byste to asi nevítali, ale v tomto případě naopak vše pomáhá s orientací.

Motýlek: Barvy a tvary je víc než puzzle. Je to způsob, jak mohou malé děti objevovat zvířátka, tvary a barvy, ještě si u toho vylepšit motoriku a pohrát si s broučky, kteří dostali své vlastní malé dílky. I ty nakonec přesně zapadnou na své místo.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Tin-Tastic Trivia Game – plechtastická kovová krabička