Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Stavebnice Georello Tech Starter Set – zoubky všude, kam se podíváte

Ozubená kola jsou základem každého pohyblivého stroje. Na začátku jen tak leží a nemají nic společného. Potřebují někoho, kdo je propojí a najde v nich to jejich správné a dosud neobjevené poslání. Pak už jen tiše sedí, dotýkají se jeden druhého a předou. K pohybu ale potřebují nějaký impuls. Moment, který jim dá smysl.

Moment, který jim dá stavitel, který se pustí do světa stavebnice Georello. Tentokrát dostala krabice do vínku název Tech, takže tu máme Georello Tech. Budeme tedy stavět nějaké technické vychytávky, a to díky vydavateli stavebnice, firmě Quercetti a pro nás především zásluhou českého distributora, společnosti Pygmalino.

Krabice má odklápěcí víko a na něm vidíme sestavu, kterou jde s pomocí všech těch řetězů a kol dosáhnout. Ale malým stavitelům nechce nikdo říkat, co mají dělat, takže se spíš s chutí ponoří do obsahu boxu.

Tam najdou v první řadě velkou plastovou základnu plnou kulatých otvorů. A k tomu sadu větších ozubených kol, které budou tvořit srdce stroje. Zbytek už jsou ale převody, články řetězu nebo kličky tak, aby se všechny komponenty mohly dát po složení do pohybu.

V přiložené brožurce najdou malí stavitelé hned pět strojů, které by mohli s využitím komponent postavit. Nenajdou tu ale kompletní návod, pouze seznam potřebných dílků a potom obrázek celkového výsledku. Je tak super, že nedostanou všechno na zlatém podnose, ale musí pro výsledek také něco udělat a trochu se snažit.

Celkové zpracování stavebnice je skvělé. S dílky se velmi dobře manipuluje a věkové doporučení opravdu dobře odpovídá. Od pěti let jsou děti schopné užívat si první zákoutí těchto pohyblivých dílků a určitě je ocení i začínající školáci. To proto, že nic není lepším pocitem, než když postavíte něco, co opravdu funguje.

Hračka děti jednoduchou formou seznamuje se základy mechaniky. Právě využití řetězu je tím, co je na téhle krabici asi to vůbec nejzajímavější. Řetěz je variabilní, takže je možné opravdu s pomocí sestavy skládat různé nápady, nejen těch pět obsažených. Všechny rostou pěkně ve třech rozměrech a po správném složení umí vypadat výtečně.

Skvělou zprávou pak je i poměrně příznivá cenovka. Na ni dostanete v boxu opravdu zajímavou sestavu komponent, která pozornost dětí udrží překvapivě dlouho. A navíc je Georello řada, takže pokud se v tomto boxu zhlédnete, určitě nezůstane jen u něj.

Georello Tech je kvalitně zpracovaná a do detailů promyšlená stavebnice, do jejíhož světa vstoupíte se spoustou ozubených kol a řetězem v ruce. To všechno otevírá možnosti ke stavění pohyblivých strojů a procvičit si tak fantazii a chápání propojenosti mobilních součástek. Pro děti je to neocenitelný pomocník. Stovka součástek pak zaručuje, že i s touto samotnou krabicí Georello Tech Starter Set si vystačíte docela dlouho.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Hexeto – sněhové vločky na stole