Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: IQ Stars – hvězdičky nejsou hloupé

iq-stars-01

Ve hvězdách se ukrývá všechna moudrost. Tomu věřili naši předkové a my tomu teď začneme věřit také. To proto, že jsme se právě setkali s novou krabičkou z řady chytrých her SMART GAMES, kterou si pro všechny milovníky luštění připravil Raf Peeters. Její vydání v češtině si vzala na starost společnost MindOK. A zachovala i původní název IQ Stars.

Jedná se o malou krabičku z řady IQ, která obvykle znamená, že budete skládat dílky do předem dané šablony. No a pravdou je, že v tomto ani novinka nezklame. Po vytažení z krabice najdete elegantní plastový otvírací box, do kterého se vejde všechno. Především pak sada šesti různě natvarovaných sestav hvězdiček, které mají odlišné barvy.

iq-stars-09

Ty jsou využité hned v knize zadání, kde řešitelé dostanou vždy předepsanou polohu jednoho nebo více dílků. Čím méně jich je, tím je hledání správného rozmístění obtížnější. Platí tedy, že na začátku v úvodních úkolech bude luštění pouze o rotaci a polohování několika kamenů. To ale umožní řešitelům, aby si dobře osahali fungování hlavolamů a podoba jednotlivých kamenů jim přešla do ruky.

Na svojí cestě napříč 120 úkoly to budou totiž potřebovat. Je jasné, že cílem k vítězství nad každým úkolem je zaplnit úplně celou plochu a tedy využít beze zbytku všechny hvězdičky v nabídce. Všechno je to o bystrém oku a dobré kombinatorice, aby hráči uměli dopředu předvídat, co se stane, když položí daný kamen na konkrétní místo.

iq-stars-07

Naštěstí ale nikdo nebojuje s časem, ale pouze sám se sebou. Jestli u jedné hádanky strávíte minutu nebo půl hodiny je pouze na vás. Všechno je lepší než to, abyste se zbaběle podívali do knížečky, která na konci obsahuje všechna řešení jedno za druhým.

Kromě svých chytrých úkolů lákají IQ řady také na zpracování. A to je opět naprosto precizní. Hvězdičky vypadají skvěle a celý box je opravdu líbivý na pohled. I díky tomu se z něj stane skvělý dárek pro každého, kdo miluje hlavolamy.

iq-stars-12

Box je doporučen už pro děti od šesti let, které ocení hlavně zadání nižší obtížnosti. Ty vyšší, kde je na ploše umístěn dopředu pouze jeden kámen, budou nad jejich síly. Ale jak postupně rostou, určitě budou znovu zkoušet své štěstí, až se jim to jednou podaří. I když totiž někdy podlehnete a podíváte se na řešení, za týden už si na něj ani nevzpomenete a bude to, jako byste úkol řešili úplně znovu.

iq-stars-14

IQ Stars nabízí celkem sadu 120 úkolů, což je opravdu enormní počet na hlavolam tak malých rozměrů. I kdyby vám každý z pokročilých úkolů trval pět minut, strávíte nad jejich řešením pět hodin a to nepočítáme vůbec ty zahřívací. Pak je tedy jasné, že tady se finanční investice vyplatí, protože zábavy si s tímhle malým boxem užijete hromadu. Tedy pokud se rádi soustředíte na řešení a jste trpěliví. V opačném případě asi úkoly budete vzdávat. IQ Stars ale není pro ty, kdo se vzdávají. Je pro ty, kteří se nebojí výzvy!

Recenze: IQ Stars – hvězdičky nejsou hloupé
IQ Stars je box, kterému se nedá nic vyčíst. Má hromadu zadání, které postupně ubírají na počtu kamenů do začátku a tím navyšují počet kamenů k umístění. A s tím roste i obtížnost. Pokud ale máte rádi výzvy, pak právě tohle pro vás bude dobrá zpráva. Box vám totiž vydrží a k tomu ještě hvězdičky vypadají nádherně. IQ Stars je další z elegantních hlavolamových her.
Klady:

+ hromada zadání
+ krásné zpracování
+ postupná obtížnost
+ jednodušší úkoly mohou řešit i děti
+ přenosné
Zápory:

- nic
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Waggle Dance – od kytičky ke kytičce