Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Janod Třídění tvarů, barev a velikostí Ptáčci

Ptáčci mají jasně danou hierarchii. Kdykoliv se sejdou na stromě, musí sedět pěkně popořadě od největšího k nejmenšímu. A navíc k tomu je důležité dodržet další řazení uvnitř velikosti a to podle tvaru a barvy, kde ti nejkrásnější ptáčci s červeným peřím a špičatým tvarem mohou být úplně vepředu.

Podobně to funguje i v dřevěné hračce s názvem Třídění tvarů, barev a velikostí Ptáčci, které si pro všechny malé děti od dvou let připravila značka Janod. Jedná se o zábavu s ptáčky, která k nám doletěla bez pomoci křídel, ale zato s výraznou asistencí oficiálního distributora značky Janod pro ČR a SR.

Podlouhlá tmavá krabička na to vůbec nevypadá, ale ve skutečnosti je po okraj zaplněná spoustou figurek ptáčků (je jich přesně 72). Všechny jsou vyrobeny z pevného dřeva a mají nožičku. To proto, aby se mohli ptáčci pohodlně usadit do protáhlé tyčinky. Společnost a radu jim bude poskytovat také dvojice šestistěnných kostek.

Hračka slibuje nespočet různých využití. Ty v pravidlech popsané využívají vždy hod dvojicí kostek, který určí jednu z 36 možných kombinací tvaru a barvy. Úkolem dítěte je správnou figurku najít a položit ji do destičky, která zde představuje větev, na níž se ptáčci řadí.

A to je v podstatě všechno. Ale ono se za tím vším skrývá opravdu hodně toho, co hraním dosáhnete. Děti se rozvíjí ve spoustě ohledů, především v logice a koncentraci. Musí se soustředit na sadu ptáčků a snažit se mezi nimi identifikovat vhodného. Proto se musí soustředit a pamatovat si, kterého už viděli a kterého naopak hledají.

Samozřejmě se nabízí spousta dalších způsobů, jako třeba řazení ptáčků tak, že si děti s pomocí kostky určí dopředu pořadí, a pak musí ptáčky ve správném sledu vyhledat a vyskládat. Přesto s těmi nejmenšími dvouleťáky asi začnete spíš s barvami, tvary a porovnáváním velikostí. Ačkoliv řadu z těcht dovedností už mají a znají, procvičování je určitě skvělé a tahle krabička k tomu nabízí ideální podmínky.

Ptáčková hra Třídění tvarů, velikostí a barev vás překvapí bohatostí obsahu i šířkou možností, které nabízí. Pro dvouleťáky je máloco vhodnější a příslušnější, než trénink právě těchto tří prvků vnímání okolí. A proto určitě oceníte, když k tomu budete mít takovýto výborný nástroj.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko
YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Neanderthal Lovci mamutů – původ lidstva v praxi