Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Šňůrky a dírky

snurky-a-dirky-08

U dětí se má za to, že když si umí zavázat samy tkaničky, jsou už opravdu šikovné. Provlékání chce totiž šikovné prsty a přesně to od malých hráčů bude požadovat hra Šňůrky a dírky, kterou si pro všechny soupeřivé děti připravila společnost Granna. O její cestu k hráčům v České republice se postará firma Pygmalino, která ji přináší v češtině.

Jedná se o malou krabičku, která se prezentuje štítkem Klub předškoláků. Uvnitř na hráče čeká řada barevných šňůrek. Pod nimi se ukrývají kartonové obrázky se spoustou otvorů. Z nich je třeba nejdříve vycvakat kartonové předražené puntíky.

snurky-a-dirky-03

Každý z hráčů si vezme jednu šňůrku podle toho, jaká barva se mu líbí. K tomu si všichni vezmou také po jednom obrázku. Prohlédnou si obrázek, najdou na něm otvory a zkusí co nejlépe provlékat šňůrky, aby využili vzorů na kartě. Tím mohou vytvořit z obrázků opravdu zajímavé prostorové efekty.

Kromě prohlížení si výtvorů ostatních ve hře není žádné soupeření. Je to pouze o tvoření a snaze mít co nejhezčí obrázek. U dětí tak v první řadě trénuje práci s jemnými prvky, protože trefovat se provázky do správných míst a provlékat je není nic samozřejmého. Aby ale obrázek nějak vypadal, musí děti mít také nějakou představivost.

snurky-a-dirky-05

Děti si tedy vzory mohou samozřejmě objevovat samy. Tím se skvěle trénuje vnímání, což se projeví už od té nižší hranice, pro kterou je krabička určená. Zmiňované číslo má hodnotu čtyři a už takto malé děti si opravdu dokážou hrát s obrázky a provázky.

Vyšívání bez jehly. Přesně to by mělo být předsevzetím, které nám box nabízí. A vlastně je to tak. Provlékání sem a tam odpovídá pohybům, které provází vyšívání. Jako takové se z velké části tato hra bude líbit děvčatům. Kolem pěti let ale může v pohodě zaujmout i kluky, protože se jim budou líbit podařené ilustrace na kartách. Například ježeček byl u nás opravdu oblíbený. Celkem jsou ilustrace čtyři.

snurky-a-dirky-07

Šňůrky a dírky jsou spíš hračkou než hrou, ačkoliv se jako taková tváří. To je možná trochu škoda, protože i tak je vyšívání pro děti zábava. V krabičce není ale možnost jakkoliv soupeřit, ale jde opravdu jen o hraní s provázky. To děti baví a zpracování je povedené, ale obecně platí, že box nenaplňuje úplně to, co slibuje.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Sequence Original – jak zkřížit karty a piškvorky