Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Star Wars Rebels Adventure Game – dobrodružná hra plná blafování

star-wars-rebels-adventure-game-14

Inkvizitor se na naší planetě objevil zcela znenadání. Jeho bojové klony sužují svými útoky všechny obyvatele. Výsadek Rebelů sem přijel zjistit situaci. Data jsou nasbírané, ale kdosi nás prozradil. Musíme rychle utéct zpět do naší kosmické lodi a odletět podat zprávu. Jen tak je naděje, že se planeta Lothal dočká spravedlnosti.

Her ze světa Star Wars bude teď s blížící se premiérou nové epizody jen přibývat. A tak se autor Manfred Ludwig ukryl pod křídla společnosti Ravensburger, kde vytvořil v licenci společnosti Disney novou deskovou hru jménem Star Wars: Rebels Adventure Game. Dobrodružnou hru, ve které jsou hrdinové na útěku před zlým inkvizitorem.

V krabici s helmou stormtroopera najdeme kartonový herní plán rozložený na šest dílů. Ty se složí jako puzzle a vytvoří trasu útěku s políčky a dvěma zkratkami. Kromě toho na hráče čekají také kartonové figurky Rebelů a plastové podstavce, do kterých je mohou hráči umístit. K partii bude nezbytná také kostka, pohárek a podložka.

star-wars-rebels-adventure-game-06

Na začátku partie si hráči vyberou každý svoji figurku a postaví ji na startovní místo. Začínající hráč pak dostane pod svoji kontrolu také kalíšek s kostkou a podstavcem. Zaštěrchá kostkou uvnitř a podrží podstavec tak, aby výsledek zůstal ukrytý. Na tajné číslo se může podívat jen on a toto tajemství si nechá pro sebe.

Nyní se může sám rozhodnout, jestli bude mluvit pravdu nebo lhát. V každém případě vysloví číslici od nuly po pětku, která odpovídá (nebo ne) počtu puntíků hozených na kostce. O daný počet posune svoji figurku a opatrně předá kalíšek položený na podstavci dalšímu hráči na tahu.

Kostka by se uvnitř neměla pohnout, protože soupeř má nyní možnost zpochybnit pravdomluvnost svého soka. Pokud se neodváží, tak hráči i jeho případná lež projde a figurka zůstane stát tam, kam ji přesunul. Nikdo se nedozví, jestli mluvil pravdu nebo ne. Ale stačí jen jedno slovo a hráč se může na výsledek podívat. Odhalená lež znamená, že se figurka musí vrátit na svoji startovní pozici a hráč, který jej usvědčil, se naopak posune kupředu. Pokud by se ale zmýlil a odhalení ukázalo pravdomluvnost, pak musí právě on přesunout svoji postavičku o tři políčka zpět.

star-wars-rebels-adventure-game-04

Figurky se tak předhání na cestě do cíle, lžou a mluví pravdu, ale mohou také využít zkratky. Všechno je dovoleno, pokud vás Inkvizitor nepřistihne. V bezpečí před ním ale nakonec bude jen jeden hráč a to ten, který dorazí do cílového políčka jako první. Stává se vítězem.

Star Wars: Rebels Adventure Game je hrou pro lháře. Ale vítězit v ní stejně tak dobře mohou ti, kdo mluví pravdu. Stačí jen být dobrý v odhalování těch, kdo tak upřímní nejsou. Veškerý úspěch a výsledek závisí jen a jen na hráčích. Mnoho z nich vnímá blafování jako čistě otázku štěstí a náhody, která nemá žádnou souvislost se schopnostmi.

A samozřejmě to tak opravdu je. Ale právě to odhalování ostatních a zatajování vlastních úmyslů je to, co dělá tuto hru tak lákavou pro děti a dokonce i pro mnohé dospělé. Možnost podvádět ve hře prostě nepřichází zase tak často a tady to všechno je ještě doplněno o cíl a pěkné téma.

star-wars-rebels-adventure-game-08

Stále samozřejmě platí, že se jedná o velice jednoduchou hru. Ta je doporučena už od šesti let, protože dětem stačí umět základy počítání. Pravidla jsou opravdu nenáročná a vysvětlíte je během jedné minuty. A právě v poměru pravidel k zažité zábavě rozhodně tato hra vynikne, ačkoliv nenabízí nic nového (vzpomeňme na Ciao, Ciao).

Souboje netrvají nijak dlouho. Úspěšný uprchlík se dostane do cíle snadno během patnácti minut, které budou naplněny napínavými okamžiky. Děti se u nich pobaví opravdu výborně. U rodičů pak hodně záleží na jejich náhledu na náhodu a také na fakt, že si hráči navzájem snaží číst myšlenky. Bez toho to tady prostě nejde.

Hra je založena na licenci animovaného seriálu. Ovšem svět je slavný a díky tomu dostaneme v krabici nálož kvalitních ilustrací a prostředí, které známe. Zpracování je kvalitní a kartonové figurky k takto jednoduché dětské hře bohatě stačí. Kalíšek a podstavec jsou možná přecejen trochu malé, ale i tak se s nimi manipuluje docela dobře.

star-wars-rebels-adventure-game-12

Star Wars: Rebels Adventure Game je úspěšnou a zábavnou hrou, která se ale nakonec drží přecejen trochu při zemi. Určitě bylo možné ji obohatit o nějaká rozšiřující pravidla, která by souboji a útěku dala ještě větší šťávu. Třeba role jednoho hráče jako inkvizitora. Takhle se musíme spokojit s blafováním, které tu už bylo. Sice v novém hávu a stále velmi přístupné (pro děti) a zábavné, ale Star Wars: Rebels Adventure Game mohli mít i na víc..

Recenze: Star Wars Rebels Adventure Game – dobrodružná hra plná blafování
Ve hře Star Wars: Rebels Adventure Game vás bude provázet síla. Budete to potřebovat, protože jen tak dokážete s jistotou určit, jestli vaši protivníci lžou nebo mluví pravdu. Takové odhalení pro ně má nepříjemné následky, ale vás naopak postrčí kupředu. Hra je dostatečně jednoduchá i pro malé prvňáčky a nabízí téma, které je momentálně v kurzu. Naštěstí to ale není jen blyštivé pozlátko, ale uvnitř je i zábavná hra, která děti baví a při tom neurazí ani rodiče. Star Wars: Rebels Adventure Game je hrou podvodů a skrývání.
Klady:

+ možnost podvádět
+ kvalitní provedení a ilustrace
+ příznivá cena
+ jednoduchá pravidla
+ pobaví i dospělé
Zápory:

- někomu vadí odhadování úmyslu ostatních
- žádná pokročilá pravidla
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Tikal II – The Lost Temple – hledání ukrytých pokladů