Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Tři na tři – barvy, vzory, příšerky

tri-na-tri-01

Žily byly jednou tři příšerky a ty se rády fotily. Nechaly se tedy fotografovat v různých převlecích, před různými pozadími. Jenže jejich fotograf všechno popletl a ty pozadí si popletl. Nezbývá mu tedy nic jiného, než se pokusit vše dát dohromady.

A hráči u toho budou také, přesně jak jim umožní hry Tři na tři. Tu vytvořili původně ve společnosti FoxMind, ale nyní v roce 2021 ji vydává firma Granna. Ale v češtině si můžeme novinku zahrát zásluhou společnosti Pygmalino.

Z víka malé žluté krabičky na hráče pomrkávají tři příšerky, ale uvnitř se jich ukrývá rovnou devět. Právě šedé bezbarvé startovní karty s jejich portréty musí hráči nejdříve najít a rozložit je do čtverce o titulních rozměrech tři krát tři. Zbytek karet hráči zamíchají a čtyři náhodné rozloží po jedné do každého rohu herního plánu. Tím vytvoří základ pro vykládání a propojování karet. Jednotliví hráči dostanou každý do ruky sadu šesti karet.

tri-na-tri-07

V partii se hráči střídají v přikládání karet. Při tom každá příšerka má svoje pevně dané místo a nelze její kartu položit jinam. Ale samotné karty se liší barvou pozadí i vzorem. A právě ty jsou důležité, jak se z nich hráči snaží vytvořit trojice, které mají spolu něco společného.

Pravidla předepisují hned čtyři možnosti, jak takovou řadu vytvořit. Stačí příšerky, které mají stejnou barvu i vzor, stejnou barvu ale jiný vzor, stejný vzor ale jinou barvu nebo jinou barvu i jiný vzor. Kdykoliv se v nějakém řádku nebo sloupci hráči podaří splnit jednu z těchto variant, oznámí to soupeřům a vezme si jako odměnu jeden žeton.

Vše pokračuje překrýváním karet, tvorbou řad a ziskem bodů až do momentu, kdy jeden z účastníků nastřádá pátý úspěch. Ten, komu se něco takového podaří jako prvnímu, se stává vítězem.

tri-na-tri-03

Tři na tři jsou elegantní hrou, která si bere základ v obyčejných piškvorkách. Nic komplikovaného nemusíte hledat ani v pravidlech a dostanete za odměnu zábavnou, rychlou hru s nádhernou barvitou grafikou.

Ve hře je dokonce možnost zvolit jednodušší obtížnost, se kterou se partie přiblíží mnohem víc doporučovanému věku od pěti let. To hráči hledají pouze stejné barvy nebo stejné vzory, nemusí si tedy motat hlavu dalšími podmínkami. Děti v tu chvíli opravdu bez problémů dokáží poradit a být plnohodnotným soupeřem i dospělému.

Situace se v prostoru devíti karet neustále mění a často není snadné udržet si přehled o všech možnostech. Někdy prostě hrajete na to, co se vám zrovna v ruce líbí. Stát se proto velmi dobře může i to, že si některý hráč ani nevšimne, že vytvořil nějakou kombinaci. Tady je dobré, aby dávali pozor i ostatní, protože si mohou takový neohlášený bod přivlastnit pro sebe.

tri-na-tri-09

Partie je rychlá. Pět bodů nastřádáte během čtvrt hodiny a zůstane ve vás chuť si partičku znovu zopakovat. To proto, že máte pocit kontroly a plánování i napříč dvěma po sobě jdoucími tahy. To samozřejmě platí především pro partii ve dvou, přičemž se zvyšujícím se počtem musíte umět lépe využívat šancí, které vám připraví soupeři.

Je trochu škoda, že čtvercové karty příšerek nemají v rozích uvedené obrázky. Výrazně by to usnadnilo orientaci ve chvíli, kdy je držíte v ruce. Zvlášť proto, že se hra zaměřuje především na děti. Nezbývá tedy listovat a pomáhat si druhou rukou při držení. Nebo si je rozložit před sebe, protože věřte nám – při snaze najít vhodná komba nebudete mít ani pomyšlení na to koukat na karty soupeřů.

tri-na-tri-10

Tři na tři je karetní hra, která se nám moc líbí a baví nás. Děti jsou z ní nadšené, ale v pokročilé verzi se snadno najdou i dospělí. Navíc v krabičce dostanete kromě zmiňovaných karet ještě pexeso se stejnou povedenou trafikou. To je příjemný a nečekaný bonus. Tři na tři je pro děti a rodiny parádní a luxusní krátká lahůdka.

Recenze: Tři na tři – barvy, vzory, příšerky
Tři na tři nechá hráče propojovat čtvercové karty do řad a sloupců. Povolená je jen jedna příšerka za tah, ale pravidla pro vytvoření kombinace vám dokáží zamotat hlavu. Naštěstí kromě plnohodnotné varianty je tu ale i odlehčená pro děti, čímž se naučí barvy, a ještě si užijí zábavu ve společnosti barevných příšerek. Tři na tři je vynikající zábava pro rodiny s menšími dětmi, ale i pro rodiče, kteří hledají rychlou karetní lahůdku.
Klady:

+ dvě obtížnosti
+ grafika
+ jednoduchý princip piškvorek
+ pexeso jako bonus
+ rychlá hra
+ každý počet funguje
Zápory:
= menší přehled o tom, co držíte za karty
4.5
Prozkoumávejte dál
Recenze: Tik Tak Bum! Junior Disney – trpaslíci hledají bombu