Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Villains of the Multiverse – hrdinové nejsou všechno

villains-of-the-multiverse-21

Je to úsvit padouchů. Bašta hrdinů se otřásá pod náporem neustále nových bojovníků za zkázu světa. Každý by to chtěl provést trochu jinak, ale všichni nakonec spojí své síly. A to je přesně to, čeho jsme se báli.

Hrdinové potřebují pomoc. O tom není pochyb. Nesehnali nikoho nového, ačkoliv hrozeb přibývá. Konec předepisuje světu nová krabice z komiksového světa Sentinelů, která se jmenuje Villains of the Multiverse. Jedná se opět o dílo trojice Badell, Rebottaro a Bender, které vyšlo v roce 2015 pod hlavičkou firmy Greater Than Games.

Tato hra navazuje na rozšíření Vengeance a tedy dále buduje na myšlence týmu padouchů. Hráči tedy nebudou stát proti jednomu, ale rovnou proti skupině nepřátel, kteří spolupracují. Snaží se zničit všechno, co hrdinové brání. I tak ale hratelnost zůstává stejná. Každý hráč má pod kontrolou jednoho hrdinu a jeho balíček karet postupně dostává do ruky. S pomocí schopností může útočit na nepřátele, kteří ale dostanou odvetnou šanci po každém tahu jednoho z účastníků. Jednotlivé partie jsou zasazené do konkrétního prostředí. Srdíčka ztrácí obě strany a ta, která jako první vyčerpá zásobu svých sil, je poražena.

villains-of-the-multiverse-06

A na hráče tu čeká opět spousta karet a mezi nimi celkem deset nových padouchů! Ti jsou už v pravidlech rozděleni podle obtížnosti na tři úrovně. V řadách ale nečekají pouze nováčci. Vrací se totiž i staří známí, jen silnější, odhodlanější a nebezpečnější.

Do hry tak přijdou třeba velké drápy zásluhou Bugbeara nebo neohrožený arzenál Sergeanta Steelea. S krysákem Plague Rat zavzpomínáme na starší krabice. Hodně zajímavá je postava jménem Misinformation, která jde na trh s trochu jinými schopnostmi. Naděluje svým protivníkům nové, psychické zranění.

villains-of-the-multiverse-09

Základem všeho ale nejsou schopnosti samostatných hrdinů. Důležitá jsou jejich komba, kterými se posilují. A nejen navzájem v rámci tohoto rozšíření, ale třeba také s ohledem na starší krabice. Třeba zmiňovaný Bugbear čeká na to, až mu pomůže Ra a sníží zranění způsobené ohněm.

Více padouchů je prostě dobrou zprávou pro hráče, kteří hledají větší výzvu. Zklamat tak krabice může jen ty, kdo by čekali více hrdinů nebo dokonce šanci hrát za stranu zla (to by název krabice mohl trochu naznačovat, a tím klamat).

villains-of-the-multiverse-18

S novými mechanismy a propojením padouchů ale souvisí také výrazné navýšení manipulací s kartami a žetony. To je snad jediný opravdový škraloup na jinak výborném a našlapaném rozšíření. Celkový dojem samozřejmě vůbec nekazí grafika, která naprosto odpovídá komiksovému ladění. Box je trochu zbytečně velký a vešlo by se do něj i několik dalších rozšíření.

Villains of the Multiverse je ale i přes tyto výtky (které jsou z velké části nepodstatné pro fanoušky série) vynikajícím rozšířením. Hráči budou rádi za nové výzvy a způsoby, jak mohou bojovat za osud světa. Nové postavy je možné kombinovat libovolně i se staršími krabicemi, vytvářet týmy padouchů nebo proti nim stavět libovolné hrdiny ze starších krabic.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorChristopher Badell, Paul Bender, Adam Rebottaro
IlustraceAdam Rebottaro
VydavatelGreater Than Games, LLC
Rok vydání2015
Počet hráčů2 - 5
Herní doba60
Minimální věk8 and up
Jazyková závislostExtensive use of text - massive conversion needed to be playable
(2 voters)
KategorieExpansion for Base-game, Card Game, Comic Book / Strip, Fighting
MechanismyCooperative Game, Hand Management, Variable Player Powers
RozšířeníSentinels of the Multiverse
RodinaGame: Sentinel, Theme: Superheroes

Více o hře.

Recenze: Villains of the Multiverse – hrdinové nejsou všechno
Villains of the Multiverse je rozšíření, které zase jen navyšuje počet karet v superhrdinském vesmíru. A ono to stačí! Více obsahu je přesně to, co hráči chtějí. Partie jsou obtížnější, soupeři spolupracují v týmu a podporují se a navíc jich je opravdu hodně na výběr. Právě tato bohatost nových výzev je hlavním důvodem, proč všichni Sentinelové budou mít Villains of the Multiverse ve svojí sbírce jako novou trofej.
Klady:

+ deset nových padouchů
+ jejich spolupráce
+ tři úrovně padouchů
+ tým nepřátel
Zápory:

- více manipulací
3.5
Prozkoumávejte dál
Recenze: Adéla ještě nevečeřela.. a dá si vás!