Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Test hračky: Quercetti Tecno

stavebnice-quercetti-tecno-01

Někdo potřebuje štětec, jiný hlínu. A pak jsou tu ti manuálně zruční, kteří vezmou do ruky klíč, šroubovák a inbusklíč a za chvilku poskládají neskutečné věci. A ne, nemluvíme o MacGyverovi, ale obyčejných lidech, jako jsem já nebo vy..

Nejen pro ně, ale i pro všechny ty méně zručné je připravena nová krabice k hraní. Jmenuje se Tecno (koupit) a pochází z dílny italské společnosti Quercetti. Naštěstí ale nemusíme překročit Alpy až do daleké Itálie, stačí nám navštívit Český Těšín. Tam sídlí společnost Pygmalino, která tuto hračku zařadila do své nabídky.

Tentokrát nás (na rozdíl od minule recenzovaného Mini Rami) uvítá opravdu velká krabice. Ta je potřeba, aby se do ní všechny ty plastové komponenty pohodlně vešly. Na zadní straně najdeme seznam všech součástek, které budou moci malí i velcí montéři použít ke stavění. K tomu budou moci použít dva šroubováky, jeden křížový a druhý plochý a také jeden inbusklíč. Nechybí hromada destiček, tyčinek a spojovacího materiálu (šroubky, matičky, podložky).

stavebnice-quercetti-tecno-10

Do nitra se dostaneme přes velké odklopné víko. Tam si ještě můžeme všimnout, že krabici lze použít jako kufřík. To ale nebude potřeba, protože uvnitř najdeme další kufřík. Plastový a zavřený šedou stavební plochou. Ke kompletnímu stavebnímu materiálu se dostaneme až po odklopení žluté pojistky a zvednutí této samostatné šedivé plochy. Drobnější materiál má svůj pytlík, aby nebylo tak snadné mrňousky ztratit.

Je jasné, že s pomocí spojek a úhlů je možné postavit libovolnou věc. Tedy v rámci omezení počtu velkých dílků. Stačí jen trocha šikovnosti. Výrobci to ale nenechali všechno na fantazii montérů a to je dobře, protože především na začátku děti uvítají nějaké to postrčení. Začnou tak se stavbou 2D modelů přímo jen na desce a později s využitím pravoúhlých dílků postoupí do prostoru. Tak si postaví podle návodu helikoptéru či figurku.

stavebnice-quercetti-tecno-13

Bohužel s návodem se pojí také naše jediná hlavní výtka. Je jasné, že malí konstruktéři mohou stavět cokoliv i bez šedé základní desky. Děti jej mohou snadno odložit a místo toho skládat jen nějaký 3D model. V brožuře ale najdeme polovinu staveb, které vůbec není možné postavit, protože k tomu nejsou v krabici komponenty. Nechápeme jejich zařazení do příručky pro tuto krabici, ačkoliv fungují jako reklama, spíš jsou zdrojem zklamání. K postavení těchto strojů totiž slouží druhá stavebnice s názvem Tecno Toolbox. Pokud bude stejně kvalitně zpracovaná, doporučujeme vám koupit rovnou tu a k této krabici přistupovat jako k jakémusi rozšíření.

Ale pak už můžeme jen chválit. Dílky jsou pevné a ohebné, takže zvládnou zacházení dětí. Šroubováky jsou lehké a pracuje se s nimi dobře. U takovéto hračky je tento dojem zásadní. Malí kutilové tak budou mít jednoduchou možnost, jak dát průchod svojí fantazii.

stavebnice-quercetti-tecno-17

Dílků je na první pohled dost, ale je třeba hodně improvizovat, protože těch velkých použitelných plošek zase tolik není. Nejlepší tak je balení jako kufřík, který je možné si s sebou vzít kamkoliv na cesty a tam si po večerech hrát.

Stavebnice děti seznámí se všemi třemi základními typy šroubů a naučí je rozeznávat. Navíc dětem trénuje motoriku, vylepšuje prostorovou představivost i fantazii. To přesně od podobných krabic čekáme. Tecno je fajn stavebnice, jen by mohla obsahovat trochu víc komponent a neměla by klamat malé hráče nepostavitelnými obrázky.

Test hračky: Quercetti Tecno
Quercetti Tecno je stavebnice, která dá do ruky malým konstruktérům šroubovák a nechá je postavit modely. Na začátku mohou mít jen dva rozměry, protože uvnitř najdeme šedou plastovou desku. Teprve později jako další fáze postoupí děti ke stavění do prostoru. Celé je to kvalitně provedené, jen stavebních dílků není dostatek, jakmile postoupí děti právě do 3D. A to přesto, že v stavební příručce se dočtou, co by bylo možné postavit.
Klady:

+ seznámí děti se základy montování
+ trénuje motoriku a představivost
+ kufřík
+ 2D i 3D
+ měkké plasty
Zápory:

- polovinu návodu nejde postavit
- málo stavebních dílků
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Pharaoh’s Gulo Gulo – kuličky faraonů