Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Co nás čeká v Essenu 2010 – čtvrtý díl

Se začátkem září nabízíme čtenářům několikadílný seriál o nejočekávanějších hrách, které si budete moci na vlastní oči prohlédnout, pokud se zúčastníte výstavy v německém Essenu. Ta se koná od 21. do 24. října 2010. Postupně se v abecedním pořádku podíváme na novinky, ale i rozšíření již stávajících her, jejichž představení se očekává právě v některém z pavilónů v Německu.

34) K2

Dnes začneme s polskou hrou K2, v níž, jak již je z názvu zřejmé, dobýváte druhou nejvyšší horu světa. Autorem je Adam Kaluza, který tvoří hry obvykle pro firmu Granna distribuovanou u nás Press Pygmalionem.

Doufejme, že i tato hra si k nám najde cestu, protože se může pyšnit pěkným zpracováním i originálním námětem a zahrajete si ji dokonce i o samotě!

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/73761/k2

35) Kairn

Máte rádi curling? Jedná se o netradiční původně severský sport, v němž se týmy snaží dopravit svůj kámen co nejblíže velmi vzdálenému středu. Týmy si navzájem kameny vyráží.

Kairn přináší deskovou obdobu této hry, která otestuje vaše dovednosti.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/67453/kairn

36) Key Market

Že by nová Agricola? Proběhlo mi hlavou, když jsem poprvé viděl obrázky z této hry. A opravdu se jedná o hru, v níž se budete starat o jednu rodinu v průběhu osmi sezón a snažit se dosáhnout co nejlepšího živobytí.

V počáteční fázi bude vydána pouze tisíc kusů této hry.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/78733/key-market

37) Khan

V této deskové hře se podíváme do mongolské říše v době její největší slávy a rozlohy. Hráči se budou o toto území přetahovat. Autorem grafiky je David Cochard, který má na svědomí opěvované grafické ztvárnění Vládců podzemí.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/76883/khan

38) King of Tokyo

Richard Garfield je jedním z nejoblíbenějších herních designérů všech dob. Má na svědomí skvělý Magic the Gathering a především naší redakcí zbožňované RoboRally. Letos přispívá do fondu deskových her novou hrou, v níž se hráči stanou jednou z oblíbených příšer, které napadnuly Tokio. Je pouze na nich, aby si to rozdali mezi sebou o korunovaného krále Tokia.

Bohužel tato hra se na trh ve finální verzi dostane až v listopadu, ale firma IELLO by mohla mít na Essenu prototyp.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/70323/king-of-tokyo

39) LEGO hry

Essen přinese i nové příspěvky do úspěšné série LEGO her, jejíž vlajkovou loď Ramsesovu pyramidu jsme recenzovali před pár dny. Veletrh přinese hry Hogwarts (Harry Potter), Atlantis Treasure, Meteor Strike a Orient Bazaar.

Odkazy zatím nejsou k dispozici.

40) Letters from Whitechapel

Hra ne nepodobná českému Fantomovi Staré Prahy nebo oblíbené hře Fury of Dracula. Tentokrát se jeden z hráčů stane Jackem Rozparovačem, zatímco ostatní se ho budou v temné atmosféře snažit chytit. Že by deskové From Hell?

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/59959/letters-from-whitechapel

41) Liberté

Martin Wallace a reedice jeho hry, v níž zavítáte do období francouzské revoluce. V průběhu hry se všichni soupeři snaží udělat co nejlepší volby tak, aby se stali na závěr součástí nastolené vlády. Jedná se o deskovku původně vydanou v roce 2001. Není jisté, že výstavu v Essenu 2010 stihne.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/2507/liberte

42) Loch Ness

Jedna dětská hra, která vypadá opravdu velmi pěkně, ostatně jako většina produkce firmy Granna (viz nedávné Hop vydané v českém jazyce). Hráči se stanou turisty, kteří se snaží vyfotografovat bájnou lochnesku.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/77076/loch-ness

43) London

Po devastujícím požáru z roku 1666 máte jedinečnou příležitost vystavět Londýn znovu od jeho základů v nové deskové hře od Martina Wallace. Jedná se o hru, která bude velice zaměřena na strategii a kde budete muset promýšlet každý další krok.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/65781/london

44) Luna

Ve hře Luna vám bude svěřena jedna z adeptek na nástupkyni Měsíční princezny. Budete stavět chrámy a uctívat princeznu, abyste ji přesvědčili, že právě vy jste tou správnou volbou.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/70512/luna

A na závěr ještě jedna novinka:

Už nyní si můžete předobjednat hru Antoine Bauzy s názvem 7 Wonders (viz první díl našeho seriálu) a vyzvednout si ji pak přímo v Essenu. Bude vás to stát 35 eur, ale k speciální autorem podepsané edici dostanete za svoje peníze navíc ještě osmý div, který je připraven pouze pro tuto edici. Ale pospěšte si, protože kusů je pouze magických 777…

Co nás čeká v Essenu 2010 – první díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – druhý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – třetí díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – pátý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – šestý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – sedmý díl

Zdroj informací a fotek: boardgamegeek.com

Co nás čeká v Essenu 2010 – čtvrtý díl
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Psí život z papíru aneb karetní hra